Kredi Notunu Öğren

Paylaş
 
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Bankaların yanı sıra artık vadeli satış yapan tüm işletmeler ve firmalar ile cep telefonu operatörleri de kredi notu ortalamasına göre değerlendirmede bulunmaktadır. Bu nedenle herkesin kredi notu ortalamasını bilmesi, ve bu not ortalamasını mümkün olan en yüksek seviyede tutmak için çalışmaları gerekir.

Kredi Notu Nedir?

Kredi notu hesaplaması yapılan kişinin bankalardan kullanmış olduğu kredili ürünlerin ödemeleri ve kredili ürün kullanım alışkanlığı gibi farklı pek çok kriterin dikkate alınarak hesaplanan ortalamasıdır. Kredili ürünlerin ödeme düzeni kadar bankalardan verilen otomatik ödeme talimatı ödemelerinin de düzenli yapılması, son ödeme tarihi asla geçirilmeden ödemenin yapılması alışkanlık haline getirilmelidir. Kredi kartı tutarı içinde aynı uygulamalar söz konusu olup kredi kartı asgari ödeme tutarı yerine borcun tamamının yatırılması amaçlanmalıdır.

Kredi Notu Öğrenme 

Kredi notu sorgulaması için kullanılabilecek farklı yöntemler bulunmaktadır. Bunlardan ilki ve en kolayı SMS kredi notu sorgulama hizmetinden yararlanmaktır. Vodafone ve Turkcell hatlara sahip olan kişilerin cep telefonlarının kısa mesaj bölümünden kimlik numarası ve doğum yıllarını yazarak 1122 numarasına göndermeleri yeterli olacaktır. Findeks internet sitesi ve bankaların internet şubesi üzerinden de kredi notu sorgulaması yapılabilmektedir.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

code

DMCA.com Protection Status