Kredi Notuna Göre En Fazla Ne Kadar Kredi Çekilebilir

Kredi-notuna-kimler-bakar
Paylaş
 
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Pek çok banka müşterisi için kredi çoğu zaman önemli olmaktadır. Öyle ki günümüzde neredeyse tüm ihtiyaçlarımız için sunulabilecek kredi türleri bankalar tarafından sunulmaktadır. Aynı zamanda bankalar, müşterisi olanların kredi alabilmelerini o kadar kolaylaştırıyor ki artık neredeyse SMS ile telefon üzerinden de kredi alınabiliyor. Peki kredi almak gerçekten bu kadar kolay mı? ve en çok merak edilen sorular ise daha çok kredi notu ile ilgili olmaktadır. Kredi notu yüksek olan en fazla ne kadar kredi alabilir? kredi notunu belirleyen etkenler nelerdir?

Kredi-notuna-kimler-bakar

Kredi notu sistemini, bir çeşit okul karnesi olarak da görebiliriz. Her ne kadar okul karnesi gibi bize aylık yada yıllık olarak sunulmasa da; aslında her bir kredi almış olan banka müşterisi bireyin bir kredi notu bulunmaktadır. Eğer gelecekte bir kredi almayı planlıyor yada ihtiyaç duyabileceğinizi düşünüyorsanız, bu durumda mevcut almış olduğunuz krediyi zamanında ödemeye özen göstermelisiniz, aksi takdirde kredi notunuz düşecektir. Bir diğer ifadeyle, kredi notu için kredi sicili de denilmektedir. Kredinin zamanında ödenmemesi, kişinin kredi notunun düşmesine neden olduğu gibi tersi bir durumda, krediyi zamanından önce ödeyen müşteriler ise kredi notunu yükseltmektedir.
Her bir bankanın kredi notu sistemi farklı olabilir ancak temel olarak bankalar arasında, sahip olduğunuz düşük yada yüksek kredi değerinin mutlaka bir önemi bulunuyor. Öyle ki A bankasından almış olduğunuz krediyi zamanında ödediyseniz, B bankasının da size kredi verme ihtimali büyük olasılıktır. Kredi notu yüksek olan kişiler şanslıdır çünkü maaşlarının 20 katına kadar kefilsiz olarak kredi çekebilmektedir. Öte yandan kredi çekme konusunda en şanslı kesimin ise devlet memurları olduğunu söyleyebiliriz. Devlet memuru bir banka müşterisi, maaşının 20 katından fazlası kadar kredi çekebileceği gibi, herhangi bir bankadan kredi çekme ihtimalleri de bir o kadar yüksektir.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

code

DMCA.com Protection Status