Kredi Notu Sorgulama

Kredi Notuna Bakmayan Bankalar

Kredi Notuna Bakmayan Bankalar

Bankalardan kredi kartı veya kredi gibi başvurularınızı yapacağınız sırada bankalar genellikle kredi notunuza bakmaktadır. Hatta kredi notunun bankaların baktığı ilk etmenler arasında olduğunu söyleyebiliriz. Bu yüzden kredi notu düşük olan kişiler kredi kullanımları sırasında genellikle sorunlarla karşılaşmaktadır. Kredi notuna bakmayan bankalar ise bu tarz sorunlar yaşayan kişilerin son çaresi olarak görülmektedir. Ülkemizde müşterilerine hizmetlerini sunduğu sırada kredi notuna bakmadan işlem yapan bazı bankalar yer almaktadır. Kredi notu düşük olan kişilere kredi veren bankalar genellikle bu kişilerden kefil göstermesini isterler. Kredi notunu kontrol etmeden kefil ile kredi veren bankalar üzerinden kendinize birisini kefil göstererek kredi kullanabilirsiniz. Yalnız kredi notuna bakmayan bankalar, kefil göstereceğiniz kişinin sizin borcunuzu ödeyemediğiniz takdirde bu tutarı ödeyebilecek düzeyde olmasına dikkat eder. Yani kefil gösterdiğiniz kişinin ya üzerine bir gayrimenkulü olmalı ya da kredi notu yüksek olmalıdır.

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Kredi notuna bakmayan bankalar konusunda araştırma yapan kişiler genellikle kredi notu düşük olduğu için bu araştırmayı yapmaktadır. Bankalar bir tüketici kredi kartı, kredi veya kredili mevduat hesabı başvurusu yaptığı zaman ilk olarak müşterisinin kredi notuna bakmaktadır. Kredi notu, önceden kullandığınız kredi ve kredi kartlarına ait olan ödeme düzeniniz ve yaptığınız bankacılık işlemlerini puanlayan bir sistemdir. İnsanlar bankalardan kredi veya kredi kartı aldığı zaman genellikle bunu düzenli bir şekilde ödemek ve borçlarını bitirmek ister. Fakat günümüz şartlarında yaşanan bazı aksaklıklar kullandığınız bu ürünleri ödeme işlemleriniz sırasında sizi zor durumda bırakabilir. Kredi veya kredi kartı gibi borçlarınızı bir gün dahi geç ödeseniz kredi notunuzda düşüş olacaktır. Kredi notuna bakmayan bankalar ise kredi notunuz düşük olsa dahi size kredi vererek acil nakit ihtiyaçlarınız sırasında size çözüm üretmektedir.

İlginizi Çekebilir:  4440335 Garanti Bankası Müşteri Hizmetleri

En Kolay Kredi Veren Banka Hangisi?

Kredi kullanımınız sırasında bankalar sizleri çeşitli prosedürler ile uğraştırabilir. Bu prosedürlerle uğraşmak istemeyen kişiler genellikle kendilerine en kolay şekilde kredi verecek olan banka üzerinden işlem yapmak istiyorlar. Kredi notuna bakmayan bankalar arasında bu tarz bankaların yer aldığını söyleyebiliriz. En kolay şekilde kredi veren bankalar arasında ilk olarak N Kolay Kredi başlığı altında sunduğu kampanyasıyla Aktif Bank dikkat çekiyor. Aktif Bank’ın sunduğu bu krediye başvurunuzu internet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Başvurunuz sırasında eğer krediniz onaylandıysa hesap kartınız adresinize gönderilir. Hesap kartınızı açtırdıktan sonra krediniz hesabınıza aktarılır.

Kolay bir şekilde kredi kullanabileceğiniz bankalardan bir diğeri ise; TEB’dir CEPTETEB kampanyası ile müşterilerine kredi imkanı sunan banka, şubeye gitmenize gerek kalmadan sadece online kanallar üzerinden kredi başvurusu yapmanıza imkan sağlamaktadır.

Yapı Kredi Anında Şubesiz Kredi: Yapı Kredi müşterisi olan veya bankadan kredi kullanmak isteyen kişiler, bankanın sunduğu Anında Şubesiz Kredi ile başvurularını gerçekleştirebilirler.

Akbank Direkt Kredi: Şubeye gitmeden kredi başvurusu yapabileceğiniz bankalardan birisi de; Akbank’tır. Akbank, bu kredi türüyle sizlere dijital bankacılık işlemlerinden faydalanma imkanı sunmaktadır.

Kredi notuna bakmayan bankalar arasında kefil ile kredi kullanabileceğiniz ve kolay kredi kullanma imkanı sunan bankaları sizlere listeledik. Bu bankalar arasından müşterisi olduğunuz bankayı seçerek veya farklı bir bankayı seçerek kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi Notum 0 Nasıl Kredi Çekebilirim?

Kredi onayı alamamanızın en büyük sebepleri arasında kredi notunuzun düşük olması yer almaktadır. Kredi notunuz çeşitli sebeplerden dolayı düşmüş olabilir. Yalnız kredi alamayan veya kredi kartı başvurusu olumsuz sonuçlanan kişiler arasında kredi notu henüz oluşmamış olan yani 0 olan kişiler de yer almaktadır. Kredi notunuzun oluşmamış olmasının sebepleri şunlar olabilir:

İlginizi Çekebilir:  Devlet Destekli Evlilik Kredisi 2015

-Daha önce hiç kredi kartı kullanılmaması

-Daha önce hiç kredi kullanılmaması

-Başvurunun yapıldığı güne kadar bankalardan hiçbir işlem gerçekleştirilmemesi

Böyle bir durumda kredi başvurusu yaptığınız zaman banka henüz sizin nasıl birisi olduğunuzu yani ödeme düzeninizin nasıl olduğunu bilmediği için kredi vermeyebilir. İpotek, gelir belgesi veya kefil gösterildiği takdirde bankalara yaptığınız kredi başvurunuzun onaylanma ihtimali çok yüksektir.

Hangi Banka Kaç Puanla Kredi Veriyor

Yazımızda sizlere kredi veya kredi kartı gibi başvuruların değerlendirilmesi evresine bankaların ilk inceledikleri şeyin kredi notu olduğunu belirttik. Bankalar kredini notunuzu Kredi Kayıt Büro’sunun puanlama sistemine bakarak incelemektedir. Kredi notunuz incelendiği zaman eğer bankanın kredi verdiği puana uygunsa krediniz onaylanmaktadır. Baktığımız zaman her bankanın kredi notu konusunda farklı bir puan ile işlem yaptığını görebiliyoruz. Fakat ortalama olarak kredi notları arasında 1400 ve üzeri kredi notuna sahip olan kişilere bankalar ürünlerini daha rahat sunmaktadır. Fakat bazı bankalar için bu bile yeterli olmayabilir. Bankaların kredi notunuza baktığı sırada kredi notunuzun kaç olduğu önemlidir. Fakat kullanmak istediğiniz krediye uygun olup olmadığı da çok önemlidir. Örneğin 50 bin TL kredi kullanmak isteyen birisiyle 10 bin TL kredi kullanmak isteyen birisinde istenilen kredi notu farklı olacaktır. Bu ayrıntıya dikkat edilmesi gerekiyor.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ