Kredi Notuna Bakmayan Bankalar

Paylaş
 
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Bankadan kredi çekmek isteyen kişiler tarafından doldurulan kredi başvuru formu değerlendirilirken ilk olarak banka tarafından bakılan bilgi kredi notu ortalamasıdır. Kredi onayı alınması konusunda önemli bir belirleyen olması kredi notunun önemini her geçen gün arttırmaktadır.

Kredi Notu Olmayana Kredi 

Kişinin kredi notu hesaplaması yapılabilmesi için mutlaka hesaplama yapıldığı tarihten geriye dönük olarak son 5 yıllık süre içinde kişinin bankalar üzerinden mutlaka kredili ürün kullanması gerekir. Bu süre zarfında kişinin kredi çekmemesi, kredili mevduat hesabı kullanmaması ya da kredi kartı bulunmaması gibi durumlarda değerlendirilecek olan bir kredi performans verisi bulunmadığı için kredi notu sorgulama işlemi de yapılamamaktadır.

Yaşanan bu durumun sonucunda kişinin kredi notu sıfır olarak kabul edilir. Sıfır kredi notu ortalaması olan kişilerin ise kredi kullanmaları ne yazık ki mümkün değildir. Bunun için kredi notunun sıfır olması durumunda kişinin mutlaka kredi notunu yükseltmek için gerekli girişimlerde bulunması gerekir.

Kredi Puanı Olmayana Kredi  

Kredi puanı olmayanlar için bankaların sunduğu bir hizmet bulunmamakta olup bu kişilerin kredi kullanmak için yapmaları gereken kredi notu yükseltme teknikleri uygulayarak not ortalamalarını yükseltmeye çalışmaktır. Bu sayede kredi notu kısa sürede kredi çekilebilir seviyeye yükselecektir. Kısa sürede kredi notunu yükseltmek çok zor gibi görünse de tüm nakit akışınızı bankada açacağınız hesabınız üzerinden yapmak ve yine tüm ödemelerinizi bu hesap üzerinden yapmanız işinizi kolaylaştıracaktır.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

code

DMCA.com Protection Status