Kredi Notu Sorgulama

Kredi Notuna Bakmadan Kredi Veren Bankalar

Kredi Notuna Bakmadan Kredi Veren Bankalar

Bankalar sizlere kredi imkanı sunduğu sırada bazı ayrıntılara özellikle dikkat etmektedir. En fazla dikkat edilen ayrıntılar arasında kredi notunun yer aldığını söyleyebiliriz. Kredi notu, sizin geçmişte bankalar üzerinden gerçekleştirdiğiniz işlemleri göstermektedir. Bu yüzden bankalar size bir ürün sunma aşamasında kredi notunuzu kontrol ederek nasıl bir müşteri olduğunuza bakar. Kredi notunun çeşitli sınıfları yer almaktadır. Bu sınıflar en riskli, orta riskli, az riskli, iyi ve çok iyi şeklindedir. Az riskli kredi notuna kredi veren bankalar özellikle kredi notu az riskli grubunda yer alan kişiler tarafından çok fazla merak edilmektedir. Kredi puanlamasında az riskli bölümü 1100 ile 1500 arasında yer alan bölümdür. Bu bölümde yer alan kişiler ismi yeni duyulmaya başlamış olan bankalar ile iletişime geçerek kredi başvurusunda bulunabilir. Bu bankalar müşteri kitlesini geliştirmek istediği için birçok kredi başvurusunu olumlu olarak sonuçlamaktadır.

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Az riskli kredi notuna kredi veren bankalar özellikle kredi notu düşük olan kişilere kredi veren bankaları merak etmektedir. Az riskli grubunda yer alıyorsanız ve krediye ihtiyacınız varsanız ilk kredi başvurunuzu maaş aldığınız banka hesabınıza gerçekleştirebilirsiniz. Yapacağınız kredi başvurunuzdan sonra size olumlu veya olumsuz şekilde geri dönüş yapılacaktır. Bunun yanı sıra sizlere yazımızda belirttiğimiz gibi ismini yeni duyurmaya başlamış olan özellikle ülkemizde yeni hizmet veren bankalara kredi başvurunuzu yapmanız da olumlu sonuç alma aşamasında sizlere yardımcı olabilir. Fiba Banka, Aktif Bank, Alternatif Bank ve Odeabank gibi bankalar kredi kullanma işlemi sırasında sizlere yardımcı olacak bankalardır. Bu bankaların şubeleri yaşadığınız ilçede yer almıyor olsa bile müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek veya internet siteleri üzerinden başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Bireysel İhtiyaç Kredisi Kaç Gün Ödenmezse İcralık Olur

Hangi Banka Kaç Puanla Kredi Veriyor?

Az riskli kredi notuna kredi veren bankalar birçok kişi tarafından merak ediliyor. Bunun yanı sıra hangi bankanın kaç kredi puanı ile kredi verdiği de merak edilmektedir. Ülkemizde hizmet veren birçok banka yer almaktadır. Bu bankaların müşterilerine sundukları şartlar ve imkanlar da birbirine göre değişiklik gösteriyor. Aynı zamanda müşterilerine kredi verme aşamasında müşterilerinin kaç kredi puanına sahip olmasını istedikleri de değişiklik göstermektedir. Denizbank, Akbank, Aktifbank, Fiba Banka, Alternatif Bank, Odeabank gibi bankalar genellikle düşük kredi notuna kredi imkanı vermektedir. Bankalar kredi notu düşük olan birisine kredi imkanı sunacağı zaman genellikle kişiden gelir belgesi talep etmektedir. Aynı zamanda çekmek istediğiniz kredi miktarına göre banka kefil de talep edebilmektedir.

Kredi Notum 1200 Kredi Alabilir Miyim?

Az riskli kredi notuna kredi veren bankalar arasında karşınıza birçok banka çıkabilir. Fakat belirttiğimiz gibi bu bankalar genellikle kredi kullanmak isteyen kişiden kefil veya ipotek talebinde bulunmaktadır. Kredi notu 1200 olan bir kişi az riskli kredi notu bölümünde yer almaktadır. Bu kişiler yazımızda belirttiğimiz yöntemleri deneyerek kredi kullanmayı deneyebilir. Bu yöntemlerin yanı sıra zaman zaman bankalar tarafından yapılan düşük kredi notu olanlara kredi kampanyalarını takip edebilirsiniz. Bu kampanyaları takip ederek başvurunuzu gerçekleştirdiğiniz takdirde olumlu olarak sonuçlanma ihtimali bulunmaktadır. Kredi kullanmak isteyen birisi rahat bir şekilde kredi kullanma için ve bankalarla sorun yaşamama adına kredi notunu yükseltmesi gerekecektir. Bankalardan en rahat şekilde kredi kullanmanızı sağlayacak olan kredi notu 1500 ve üzeridir.

Kredi sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Bankaların sizlere sunduğu ürünler için önceden yaptığınız bankacılık işlemleri çok büyük önem arz etmektedir. Bankacılık işlemleri sırasında her zaman ödemelerinizi düzenli yapmanız gerekir. Fakat yaşadığınız bazı sıkıntılar ödeme işlemlerinizde sekte yaratmış olabilir. Bankalar genellikle müşterilerinin ödemeleri gecikmiş olsa bile onlara birkaç gün tanıyarak ödemelerini yapmalarını ister. Bu tanına süre içerisinde müşteriler ödemelerini yapmazsa onlara mesaj, mail ve arama yoluyla borcunuz hatırlatılır. Eğer bu durumlar altında hala borcunuzu ödemezseniz 90 günün sonunda adınıza yasal takip başlatılır. Bu durumda kredi siciliniz bozulacaktır ve kara listeye girersiniz. Ne yazık ki kara listeye giren birisi yani kredi sicili bozulan birisi bankalardan kredi veya kredi kartı gibi ürünler kullanamaz. Bankalar sicili bozuk olan kişilere kredi vermeme konusunda çok hassas davranmaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Ssk'sız çalışana kredi veren bankalar hangileridir

En Kolay Kredi Veren Banka Hangisi?

Az riskli kredi notuna kredi veren bankalar hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kişiler genellikle nasıl kolay bir şekilde kredi kullanabilecekleri konusunda da bilgi sahibi olmak isterler. Kredi kullanacağınız zaman zorlanmamak için sizlere yazımızda belirttiğimiz bankalar üzerinden başvurularını gerçekleştirebilirsiniz. Bu bankalar kredi başvurularında müşterilerine herhangi bir sıkıntı oluşturmamaktadır. Bunun dışında bazı bankalar internet üzerinden başvuruları kabul ederek kredi ihtiyacı olan kişilerin rahat bir şekilde kullanmasını istiyor. Garanti Bankası, Akbank, Yapı Kredi Bankası, İş Bankası gibi bankalar kolay bir şekilde kredi kullanma imkanı sunan bankaların arasında yer almaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ