Kredi Notuma Nereden Bakabilirim

Paylaş
 

İnsanların çoğu bankalar tarafından önem verilen kredi notundan habersizdir. Bazı arkadaşlar zamanla kredi notunun önemini kavramıştır. Peki kredi notuma nereden bakabilirim, kredi notu nasıl sorgulanır, ücretsiz kredi notu sorgulama yapan yerler var mıdır ?

Kredi Notuma Nereden Bakabilirim

www.findeks.com adresinden kredi notunuzu sorgulayabilirsiniz. Birkaç birgiyi girdikten saniyeler sonra kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. İlk defaya mahsus olarak sorgu ücreti ödemiyorsunuz. Diğer sorgulamalarda ise, sorgu başına 4 lira ödemeniz gerekecektir. Kredi notunuzu öğrenebilmek için mutlaka Kredi Kayıt Bürosu’ na kayıt olmanız gerekmektedir. Herhangi bir kredi kartı kullanıyorsanız veya kredi çekmişseniz kkb üyesi olmuşsunuz demektir. Kredi notunuzu yükselten en önemli faktör ödemelerinizdir. Kredi veya kredi kartı ödemelerinizi geciktirmeniz halinde bu durum KKB’ ye yansır ve kredi notunuz düşer. Ödeme düzensizliği yaşamanız sonucu haciz veya takibe düşerseniz bu durum kredi notunuzu son derece olumsuz etkileyecektir. Bu nedenle ödemelerinizi geciktirmeden yapmaya dikkat etmeniz gerekmektedir.

Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama

Kredi notu sorgulama öğrenme servisi ücretli olarak findeks tarafından sağlansa da bazı firmalar tarafından ücretsiz olarak sunuluyor. Kredi notunuzu düzeltmenin tek koşulu düzenli ödeme yapmanızdır. Kredi notunuzun tamamen düzelmesi ayları bulabilir. KKB notunuz bankalarda 0 ila 1900 arasındaki puanlarla değerlendirilmektedir. 0 en düşük değerdir ve KKB notu 0 olan bir bireyin kredi kullanması imkansızdır. Çünkü bu kişinin kredi ödemelerini nasıl yaptığına dair hiçbir bilgi yok demektir. KKB’ si düşük bir kimse muhtemelen hiç kredi veya kredi kartı kullanmamıştır.

kredi notuma bakmak

kredi notuma bakmak

KKB notu 1900′ den itibaren olan kişilerin ise riski düşük kabul edilir. Ancak yine de tek başına kredi puanınız kredi kullanmanıza yetmemektedir. Daha önce de bahsettiğimiz üzere, kredilerinizi düzenli olarak ödemeniz çok büyük önem taşır.

DMCA.com Protection Status