Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notu Yükseltme : Kredinotun.com

Kredi Notu Yükseltmek İçin Neler Yapılmalı

Kredi Notu Yükseltmek İçin Neler Yapılmalı

Kredi notu bildiğiniz gibi bankaların önem verdiği ve şahısların başvurularını değerlendirdiği ilk etmenlerden bir tanesidir. Bu notu yükseltmek için ise bir kaç işlem yapılması gerekiyor.

Kredi Notunu Nasıl Yükseltebilirim ?

– Ödemelerinizi düzenli olarak yapmalısınız.
– Krediniz var ise mümkün olduğunca birkaç gün öncesinden ödemelisiniz.
– Kullanmadığınız banka kartı, kredi kartı ve hesaplarınızı kapatmalısınız.
– Elektrik, su, doğalgaz ve internet gibi faturalarınızı online bankacılık üzerinden ödemelisiniz.
– Online kredi başvurusunda birden fazla bankaya başvuru yapmayın. Her yaptığınız başvuru kredi notunuzu düşürecektir.

Kredi notunu, sizin daha önce ki işlemleriniz sırasında bankanın vermiş olduğu ve kişinin riskini belirleyen not olarak açıklayabiliriz.

Kredi Notu Nedir ? Bankalar Kredi Notuna Neden Önem Veriyor ?

Kredi notu genel olarak 0-1900 puan verilebilir. Bu puanlar hakkında konuşmak gerekirse, 0-699 en riskli, 700-1099 orta riskli, 1100-1499 az riskli, 1500-1699 iyi ve 1700-1900 çok iyi şeklinde sıralanabilir. Eğer 1700-1900 arasında bir puana sahipsek, daha önceki banka işlemlerinde borcumuzu aksatmadığımız ve ödemeleri zamanında yaptığımız için kredinin bize çıkması muhtemel olacaktır.

Bunun dışında, kredi miktarına göre orta riskli ve az riskli puan gruplarında isek de kredinin çıkması mümkün olabilir. Sonuç olarak, banka kredileri bizim için bir kolaylık gibi görünse de daha sonra bize yük olmaması ve gereksiz faizlerden, borçlardan kaçınmak için amacı ile kredi çekerken ya da kredi borcunu öderken çok dikkatli davranmalıyız. Kredi çekmeye karar verirken bütçemizi çok aşmamalı ve ödeme planımızı kendi kazancımıza ve giderlerimize uygun şekilde yapmalıyız. Bunun amacı ise daha sonra oluşacak borçlardan ve faizlerden korunmamız olacaktır.

kredi notunun önemi

kredi notunun önemi

Aksi durumda ödeyemeyeceğimiz borcun altına girmek bankalar tarafından kara listeye alınmamıza neden olur. Daha sonra yapacağımız banka işlemleri bizi sıkıntıya düşürür.

İlginizi Çekebilir:  Findeks Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ