Kredi Notu Sorgulama

Paylaş
 

Bankalar artık müşterilere temkinli yaklaşmakla kalmayıp, müşterilerin kredi veya kredi kartı ihtiyaçlarına karar vermeden önce ”Kredi Notu” puanına dikkat etmektedirler. Kredi Notu düşük olanlara ne yazıkki olumsuz cevap vermekte, puanı yüksek olanlara ise anında onay vermektedirler.

Kredi notu sorgulama için yapılacak olan ilk adım bu konu ile ilgili olan bankanızın ATM’ si sayesinde ücret karşılığında öğrenme şansınız bulunacaktır. Aynı zamanda bunun bir diğer yöntemi de internet üzerinde hizmet alınan noktalar kapsamında kredi notu için tüketiciye verilecek olan hizmetler doğrultusunda sağlanmaktadır.

Kredi Notu Sorgulama

Kredi Notu Sorgulama

Kredi notu sorgulama için verilen hizmet kapsamında düşük bir nokta sağlayan kişilerin alacakları kredi imkânı kısıtlanacaktır. 1 ile 1900 arasında olan kredi notu, hiç kredi kullanmamış olan kişilerde oldukça yüksek olmaktadır. Ancak kredi ve kredi kartı kullanmış olan kişilerin bu anlamda kullanımları doğrultusunda puanlarında düşmelerde yaşanacaktır. İnsanların bu anlamda hizmet alması ise kredi notuna bağlı olacaktır.

DMCA.com Protection Status