Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notu Yükseltme : Kredinotun.com

Kredi Notu Sorgulama Ücretli mi?

Kredi Notu Sorgulama Ücretli mi?

Kredi Notu artık sıklıkla duyduğumuz bir kavram haline geldi. Kredi notunun bu kadar önemli olmasının nedeni ihtiyaç duyduğunuz anda bankalardan kullanabileceğiniz krediler ve bazı diğer ürünler için belirleyici bir faktör olmasıdır. Kredi, birçok insanın nakit talebini kolaylıkla karşılamaktadır; fakat bankalara yapılacak olan kredi başvuruları öncelikle değerlendirmeye alınır. Burada değerlendirmeler esas olarak sizin kredi notunuz üzerinde yapılacaktır. Yani bankalarca istenen evraklar sonraki aşamadır. Kredi notunuz düşükse başvurunuza olumsuz yanıt gelir. Bu durumda kredi notunuzu bilmek büyük oranda kredi başvurunuza verilecek olan cevabı da bilmek anlamına gelmektedir. Kredi notu; sizin bankalardaki geçmişinizin değerlendirilmesi ve buna göre aldığınız puandır. Yaptığınız ödemeler, ödemelerin zamanlamaları, kredi kartı borçlarınız, kredi ödemeleriniz vb. faktörlerin hepsi değerlendirme içine girecektir.

Findex Aracılığıyla Kredi Notu Sorgulama

Kredi puanı sorgulama artık çok pratik bir biçimde mümkün olabilmektedir. Eski dönemlerin aksine kredi notunu öğrenebilirsiniz. Bunun için en iyi yöntem Kredi Kayıt Bürosu tarafından hesaplanan notunuzun Findex sitesinden sorgulanmasıdır. Findex resmi web sitesine öncelikle kayıt olmanız gerekmektedir. Kredi puanınızı Findex’ten öğrenmek için kayıt olmanızın sonrasında ise 4 TL gibi bir ücreti siteye yüklemeniz şarttır. Kredi sorgulama ücreti 4 TL’dir. Bu parayı yatırdıktan sonra kolaylıkla kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Sisteme para yükleyebilmek için iki yöntem bulunmaktadır. Kredi kartı ve havale işlemleri ile parayı yükleyebilirsiniz. Notunuz ve raporunuz ile ilgili detayları talep edebilirsiniz. Bu sayede gerekli olan önlemleri de alabilir, kredi notunuzu yükseltmek için plan yapabilirsiniz.

kredi-notu-sorgulama-nedir.jpg

Kredi Notları Ne Anlama Gelmektedir?

Kredi notları için belirli aralıklar bulunmaktadır. Bu puan aralıkları sizin kredi notunuzun nasıl olduğunu yansıtır. Kredi puanları 0 ve 1900 arasındadır. Aşağıda kredi notunuzun hangi aralıkta bulunduğunu görebilirsiniz:

  • 0-500 arasındaki kredi puanlarında kredi çekmek çok yüksek ihtimalle mümkün değildir. Bu grup en riskli gruptur.

  • 500-800 arasındaki kredi puanlarında risk yüksektir ama kredi çekmek ipotek veya kefil gösterme yöntemiyle de olsa mümkündür.

  • 800-1100 arasındaki kredi puanlarında risk az olarak değerlendirilir. Yüksek kredi alma ihtimali pek yoksa da daha düşük meblağlarda kredi çekilebilir.

  • 1100-1400 arasındaki kredi puanlarında risk yoktur ve bankalardan rahatlıkla kredi çekilebilir.

  • 1400 ve üzeri puanlarda kredi hiç sorunsuz bir biçimde çekilebilir.

Kredi Notu Yükseltmek için Ne Yapmalı?

Kredi sorgulama sonrasında eğer kredi notunuzun olumsuz bir grupta bulunduğunu gördüyseniz durumu iyileştirmek için bazı yöntemleri kullanabilirsiniz. Öncelikle borçlarınızı kapatmanız sizin için ilk planda gelmelidir. Borcunuz gelirinizden yüksek olduğu sürece bankalarca riskli olarak değerlendirileceksiniz. Borcunuz olsa bile kredi kartı kullanmak önemlidir çünkü bir yandan düzenli olarak kartın ödemelerini yapmak kredi notunuza olumlu katkıda bulunacaktır. Özellikle asgari tutarları mutlaka ödemeye özen gösterin. Otomatik ödeme talimatı vermek de kredi notları için iyi bir etki yaratacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ