Kredi Notu Sıfır Olanlara Kredi Veren Bankalar

Paylaş
 
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Bankalar kredi kullanmak isteyen müşterilerinin ilk olarak kredi notu sorgulaması yaparak not ortalamalarına bakmakta ve ağırlıklı olarak bu ortalamaya göre karar vermektedir. Ancak bazı durumlarda düşük kredi notuna kredi veren bankalar bulunduğu gibi gibi kredi notu sıfır olanlara kredi veren bankalar da bulunmaktadır.

Kredi Notum Sıfır 

Kişinin kredi notunun sıfır olması ancak ya son 5 seneyi kapsayan zaman dilimi içinde bankalardan hiçbir kredili ürün kullanmaması durumunda ya da kredi borcu / kredi kartı borcu nedeniyle yasal takip altına girmesi ile meydana gelebilmektedir. Bu sorunu yaşayan kişilere yaptıkları kredi notu sorgulaması ekranında kredi notu hesaplanamadı ibaresi ile kredi notlarının sıfır olduğu bildirilir.

Sıfır Kredi Notuyla Kredi Kullanmak Mümkün Mü?

Günümüzde en kolay kredi veren bankalar üzerinden kredi başvuru formu doldurulması durumunda sıfır kredi notuyla kredi kullanılmasına bazı bankalar izin verebilmektedir. Bunlar arasında ilk sıraları hiç kuşkusuz Burgan Bank, Aktif Bank ve Odeabank almaktadır. Düşük kredi notuna kredi veren bankalar arasında yer alan ING Bank ise kişinin uzun süredir aynı iş yerinde sigortalı çalışması ve yüksek gelir belgesi sunabilmesi gibi ek şartlar ile kredi kullanımına izin verebilmektedir.

İpotekli İhtiyaç Kredisi 

Yine düşük kredi notu ortalaması olan ya da Findeks sıfır kredi notu ortalaması olanların kredi kullanmak için ipotekli krediler için başvuruda bulunmaları kredi kullanma şanslarını arttırması açısından son derece önemlidir.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

code

DMCA.com Protection Status