Kredi Notu Puanına Bakmadan Kredi Veren Banka Var mı

Paylaş
 

Bankaların belli başlı temel kuralları vardır. Bu kurallardan biriside kredi kullanmak isteyen bir kişinin kredi notuna bakmaktır. Şunu öncesinde söylemek gerekir ki; kredi puanını kontrol etmeden hiçbir banka size kredi vermez. Kredi veren bankalar sizin bankalarla olan özgeçmişinizi bir havuzda tutar. Bu havuza, tüm bankalar erişerek sizin banka sicilinizi kontrol eder ve krediyi duruma göre kullandırtır ya da kullandırtmaz. Bu sayede alacağınız kredi miktarını ödeyip ödeyemeyeceğinizi görmek için kredi notu dediğimiz sistemi mutlaka tüm bankalar kontrol ederler.

Kredi notu nedir?

Düşük kredi notu ve yüksek kredi notu diye bu sistemi ikiye ayırabiliriz. Herhangi bir bankadan kullanmış olduğunuz kredi veya kredi kartının aylık taksitlerini gününde ödemediğinizde, düzensiz kullanımınız göz önünde bulundurularak notunuz düşer. Bu düşmeyi tüm bankalar ortak alanda gördükleri için maalesef düşük not yüzünden ne kredi kullanabilirsiniz, ne de kredi kartı alabilirsiniz. Düşük puana sahip kredi notunuzu yükseltmek için mevcuttaki ürünlerinizin ödemelerini gününde ve bilinçli bir şekilde kredi kartı kullanımı sonrasında zamanla notunuzu yükseltebilirsiniz. Yine banka ürünlerinizi en başından en sonuna kadar her daim düzenli ödeyerek çok yüksek bir kredi notunuz var ise size kredi ya da kredi kartı vermeyen banka kalmaz.

Kredi notu sorgulama

Kredi notu sorgulama

 

Araştırmalarımız sonucunda ‘’Kefile Kredi’’ sloganı ile FIBA Bank’ın kredi notuna bakmadan kredi verdiğini duyduk. Bunu da dipnot olarak sizlerle paylaşalım istedik. FIBA Bank her kefil olana kredi verme konusunda tüm haklarını saklı tutar ve kendi inisiyatifine bırakabilir.

DMCA.com Protection Status