Kredi Notu Sorgulama

Kredi Notu Puan Sorgulama

Kredi Notu Puan Sorgulama

Kredi notunuzu öğrenmek için bazı temel seçenekler söz konusu. Size en uygun olanını kullanarak kısa sürede kredi puanınızı ve risk raporunuzu edinebilirsiniz. Kredi puan öğrenme işlemi, başvuru sahibinin geçmiş bankacılık işlemleri hakkında kapsamlı bilgi vermektedir. Eğer başvuru yapan kişinin gelir durumu da kredi notu gibi iyiyse büyük ihtimalle başvurusu olumlu sonuçlanacaktır. Gelelim, kredi puanını öğrenme yöntemlerine. Kredi notunuzu öğrenmeniz için yapmanız gerekenlere alternatif olarak bankanızı kullanabilirsiniz. Bankanızın SMS, mobil ve internet sitesi üzerinden en kısa zamanda kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Bununla beraber operatörünüz üzerinden T.C. kimlik numaranızı ve doğum yılınızı 1122’ye mesaj atarsanız da kredi notunuzu öğrenebiliyorsunuz. Aynı zamanda Findeks sistemi üzerinden de haberdar olabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken klasik, standart ya da Gold Takipçi paketlerinden birini alarak bilgi edinmek.

Findeks Kredi Notu Sorgulama

Kredi Kayıt Bürosu(KKB) tarafından düzenlenen veriler Findeks üzerinden dağıtılmaktadır. Bankalar ve operatörler de bilgileri Findeks üzerinden iletiyor. Kredi notunuzu öğrenmek için Findeks’i doğrudan kullanmak istiyorsanız web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Kredi puan öğrenme için, paket satın alabilirsiniz. Findeks kredi notunuz için gerekli ücret KDV dahil 5,31 TL’dir. Aylık olan klasik paket için KDV dahil 6,49 TL ve aylık Gold Takipçi paketi için de KDV dahil 9,44 TL’dir. Site üzerinden satın alabilirsiniz. Ya da çağrı merkezi üzerinden de gerekli işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda Findeks SMS hattından da 9 TL karşılığında yararlanarak kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Detaylı bilgi almak isterseniz risk raporu ya da not danışmanlığı da satın alabilirsiniz.

Kredi Notu Öğrenme SMS

Belirttiğimiz üzere, kredi notu öğrenmek için kullanabileceğiniz yöntemlerden biri de SMS yöntemi. Bunun için Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom hatlarına sahip kullanıcılar mesaj atara kısa sürede kredi notları hakkında bilgi edinebilirler. Turkcell için yapmanız gereken T.C. kimlik numaranızı yazıp boşluk bırakıp doğum yılınızı yazdıktan sonra 1122’ye göndermeniz. Aynısı Türk Telekom operatörünü kullananlar için de geçerli. Vodafone kullanıcıları da T.C. kimlik numarasını yazıp 1122’ye göndermeli. Her operatör için hesap kesim ücreti 9 TL olarak belirlenmiştir. Aynı zamanda kredi puan öğrenme işlemi için bankanızın SMS hattını da kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Findex Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Kredi Notu Öğrenme Akbank

Akbank üzerinden kredi notunu öğrenmek isteyenler için bir kolaylık sunmuştur. Buna göre, kredi notunuzu öğrenmek istiyorsanız web sitesini kullanabilirsiniz. Ya da Akbank Direkt uygulamasını indirerek de öğrenmeniz mümkün. Buradan kredi puan öğrenme işlemi için mobil uygulamaya T.C. kimlik numarası ya da müşteri numarası ve şifre ile giriş yapmanız lazım. Ardından ‘başvuru’ ve ‘nakit ihtiyaçlarım’ sekmelerinden ‘risk raporu(Findeks)’ menüsünü kullanabilirsiniz. Mobil şube üzerinden yapmış olduğunuz işlemlerin ücreti dilerseniz Akbank hesaplarından da kesilebiliyor. Ya da alternatif olarak Akbank şubelerinden de ücret karşılığında kredi puanınızı öğrenebilirsiniz. Şubeleri kullanırsanız ek olarak, analiz talep edebilir ya da not danışmanlığı alarak kredi puanınızı düzeltmek için yardım alabilirsiniz.

kredi notu puan

kredi notu puan

Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme

Kredi notunuzu öğrenmek yalnızca bankaların referansı değil, aynı zamanda sizin ödemelerinizi planlamanız açısından da son derece yararlı bir rapordur. Ödeme geçmişiniz, limitleriniz, toplam borçlarınız, hesaplarınız aktifliği gibi birçok kriter hakkında da bilgi edinebilirsiniz. Kredi puan öğrenme için birçok yöntem olduğunu belirttik ve açıkladık. Fakat ücretsiz olarak kredi notunu öğrenmek isteyen de birçok insan var. Aslında cüzi bir miktar yeterli kredi notunuzu öğrenmek için fakat yine de ücretsiz yöntemleri denemek istiyorsanız bunun için iki farklı yöntem bulunuyor. Fakat bankalara göre bu yöntemlerin uygulanabilirliğinin değişebileceğini söyleyelim. İlk olarak, bildiğiniz gibi her bankanın kendine ait bir mobil uygulaması var. Bazı bankalar bu uygulama üzerinden kredi notu öğrenme başvurusu yapanlardan ücret almamaktadır. Bankanızın mobil uygulamasını deneyerek ücret alıp almadığını kontrol edebilirsiniz. Bununla beraber en etkili yöntem ise kredi başvurusu amacıyla şubeye gitmek. Burada sizin puanınızı banka öğrenmek isteyeceği için, size bilgi verecektir. Aynı zamanda başvuru sırasında da sizin talebiniz doğrultusunda da risk raporunuz kontrol edilebilir. Eğer kredi notunuzun kötü bir durum da olduğunu düşünüyorsanız, önce kredi notunuzu belirttiğimiz yöntemlerle öğrenip ardından bankaya başvurmalısınız. Aksi durumda kredi notunuz daha da düşebilir.

İlginizi Çekebilir:  Akbank Kredi Notumu Nasıl Öğrenirim?

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ