Kredi Notu Sorgulama

Kredi Notu Öğrenme Yöntemleri Nelerdir?

Kredi Notu Öğrenme Yöntemleri Nelerdir?

Kredi notunu öğrenmek isteyen kişilerin kullanabilecekleri farklı pek çok yöntem bulunmaktadır. Bilindiği üzere artık bankalar müşterilerine kredi notu sistemi üzerinden kredi kullandırmakta olup bu nedenle kredi notu puanı büyük bir önem taşımakta olup bu notun bilinmesi ve yüksek seviyede tutulmaya çalışılmalıdır. Peki, kredi notu öğrenme yöntemleri nelerdir?

Kredi Notumu Nasıl Öğrenebilirim?

Kredi notunu öğrenmek isteyen kişilerin kullanabilecekleri 3 ana yöntem bulunmaktadır. Bunlardan ilki aynı zamanda kredi notu sisteminin de kurucusu olan Findeks kredi notu sisteminin internet sitesi üzerinden sorgulama yapmaktır. Findeks internet sitesi üzerinden notunu öğrenmek isteyen kişilerin Findeks üyeliği işlemlerini tamamlayarak hemen sorgulama yapmaları mümkündür. Üstelik internet sitesinden ilk kez kredi notu sorgulaması yapmak isteyen kişilere ücretsiz kredi notu sorgulaması yapılmasına izin verilmektedir.

Banka Kredi Notunu Nasıl Öğrenebilirim?

Bankalar kredi notu öğrenme hizmeti vermekte olup bunun için internet şubesi ve bankaların kendi şubeleri üzerinden kredi notu hesaplaması hizmetleri verilmektedir. Bu işlemden yararlanmak isteyen kişilerin bankaların internet şubesi üzerinden ya da fiziki şubelerden şahsen başvuruda bulunarak not sorgulamaları yapmaları mümkündür.

Kredi Notu Öğrenme SMS 

Kredi notumu öğrenmek istiyorum diyen kişilerin kullanabilecekleri bir diğer yöntem ise SMS kredi notu sorgulaması yapılmasıdır. Kredi notunu SMS ile öğrenmek isteyen kişilerin kimlik numaraları ve doğum yıllarını kısa mesajla 1122 numarasına göndermeleri yeterlidir. Ancak bunun için kısa mesajın mutlaka Turkcell ya da Avea cep telefonu hatlarından gönderilmesi yeterlidir.

İlginizi Çekebilir:  Ziraat Bankası Kredi Notu Sorgulama
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ