Kredi Notu Sorgulama

Kredi Notu Nedir

Kredi Notu Nedir

Kredi almakta zorlanan ve bir türlü onaylanmayanlara yönelik güzel bir yazı ile karşınızdayız. Kredi çekerken kredi notunuzu bilerek davranmak sizlerin yararına olacaktır. Öncelikle bankalar sizlerin yıllardır yapmış olduğu kredi çekme ve kredi kartı işlemlerinizi bilmektedir.

Kredi kayıt bürosu sizin tüm bankalara olan borçlarınızı aldığınız kredileri kayıt eder ve sisteminde saklar. Yıllar geçse bile başka bir bankaya başvuruda geçmiş yıllardaki sorunlar karşınıza çıkabilir. İşte bu anlattıklarımın tamamı kredi notunuzu oluşturur. Kredi notları uzun yıllar saklanır ve sizin diğer bankalarla olan her işleminizde karşınıza çıkar. Kredi notunuz borçlarınızı düzenli yatırmazsanız ve çok uzun süreli icralık gibi durumlarda sizlere giderek daha da etkiler. Bu durumlarda kredi notu eksi yönde bir yol izler.

Kredi Notum

Kredi Notum

Bankaya olan her borç zamanında ödenmezse sizlere kredi notunuzun düşmesi olarak dönecektir. Ev aldınız ya da kişisel kredi çektiniz fark etmeksizin kredi notlarınız borçlarınıza indekslidir. Ödenmeyen her borç geçen zaman bu konuda sizin aleyhinize olacaktır. KKB sizleri kendi havuzundaki sisteme kayıt eder ve borçlarınızı hangi sıklıkta ödediğinizi gecikme zamanlarınız gibi önemli bilgileri kayıt eder.

Bu havuzdan tüm bankalar faydalanır. İleride yapacağınız bir başvuruda bankadan talep ettiğiniz işlem doğrultusunda kredi notunuz hesaplanır ve sizlere olumlu ya da olumsuz geri dönüş yapılır. Kredi notunuzun bol olduğu güzel günler dilerim…

İlginizi Çekebilir:  Findeks Kredi Notu Nasıl Yükselir
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ