Kredi Notu Nedir – Findeks Neden Bu Kadar Önemli

Paylaş
 

Kredi notu bankalar tarafından artık en önemli kalem olduğunu belirtiler. Bu yüzden şahısların kredi notlarına özellikle findeks kredi notuna çok dikkat etmeleri gerekiyor.

Kredi Notu Nedir

Adını sıkça duyduğumuz ama anlamını bilmediğimiz şeylerden biriside kredi notudur. Kredi notu üstünde sizin kredi almak için bulunan puanınızdır. Bu puan kredi notu olarak adlandırılmaktadır. Kredi notu bir bankadan kredi çekmek için oldukça önemli bir etkendir. Bankaların çoğu belli bir kredi notuna sahip olan kişiler için kredi vermektedir. Eğer kredi notunuz düşük ise maalesef kredi alamayabilirsiniz.

Findeks Neden Bu Kadar Önemli

Findeks kredi notunu sorgulayan bir servis olmakla beraber bankaların hemen hepsi müşterilerin kredi notuna bakarak karar verdikleri için alt yapı olarak findeks.com.tr adresini kullanmaktalar.

findeks

findeks

Bir diğer genel kredi notu ise piyasadaki bütün bankaları ilgilendirir. Bu kredi notu çeşitli bankalar ile yaptığınız işlemleri kapsar. Eğer birçok bankadan sorunsuzca işlem yapıp kredi çekmiş iseniz bu notunuz oldukça yüksektir. Fakat diyelim ki 5 bankadan kredi çektiniz fakat 1 bankanınki ödemediniz. İşte bu durumda genel kredi notunuz düşecek ve diğer bankalarda size olan güven azalacaktır. Bunun için genel kredi notunuzu da yüksek tutmaya özen gösterin.

Kredi Notu Sorgulama Ücretsiz

Kredi notu öğrenme için ilgili bankanın şube, internet veya telefon iletişim yollarını kullanabilirsiniz. Bu sayede kredi çekeceğiniz bankadan notunuzun ne olduğunu ve kredi çekip çekemediğinizi görebilirsiniz. Kredi notu ikiye ayrılmaktadır. Birincisi bankaların özel notu ikincisi de genel kredi notudur. Özel bankaların kredi notu daha çok anında kredi için oluşturulmaktadır. Bu sayede o bankadan ne kadar kredi çekebileceğiniz ve ne kadar hızlı çekebileceğiniz gibi bazı seçenekler oluşturulur. Eğer özel banka ile sürekli işlem yapıyor iseniz kredi notunuz zaten yüksek demektir.

DMCA.com Protection Status