Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notu Yükseltme : Kredinotun.com

Kredi Notu Nasıl Artar – Kredi Notu Sorgulama

Kredi Notu Nasıl Artar – Kredi Notu Sorgulama

Kredi notu sorgulama servisi ile kolayca bireylerin kredi notunu öğrenmek mümkün olup, bu nota bağlı olarak durumunuzu gözden geçirebilirsiniz.

Kredi Notu Sorgulama yapmanız için findeks.com.tr den üyelik açmalı ve ilk sorgulama işlemlerinizi tamamlamanız gerekiyor. Genelde ilk sorgulama ücretsiz olup, bir sonraki oturum açmada kredi notunuzu sorgulamak istediğinizde sizlerden ücret talep etmektedir.

Banka veya finansal kurumlarda bulunan tüm kredi notlarınız TBB ve KKB tarafından kayıt altına alınarak veri tabanında muhafaza edilmektedir. Findeks üzerinden yapılan kredi notu hesaplama işlemleri bu veri tabanından elde edilen bilgiler doğrultusunda bankalar ile ilgili tüm bağlantılarınızı içeren ödeme düzeni, çekilen kredi miktarı, kredi kartı limiti, kişi borç durumu ve risk raporu gibi birçok bilgileriniz üzerinden yapılan analiz üzerine kredi notunuzun hesaplaması yapılmaktadır. Kredi notu bankalara karşı olan itibarınıza bağlı bir sistem olduğu gibi, aynı zaman’da sabit bir puan skoruna bağlı olarak işlememektedir. Bankalar ile aranızdaki bağlar ele alınarak düzenli ödeme ve benzeri itibar dereceniz ele alınarak kredi notunuz yükselme ve düşme orantısına eşdeğerdir.

Kredi Notu Nasıl Artar

Kredi notunun yükselmesi için yapmanız gereken ilk işlem kredi veya kredi kartı borçlarınızın zamanında ve tam olarak ödenmesi üzerinedir. Ödeme tarihinden önce veya tam gününde ödenen kredi veya kredi kartı ekstre borcu, Findeks kredi notunuzu olumlu bir şekilde etkiler ve bir daha ki kredi çekme işlemlerinizde size ekstra bir avantaj sunar. Kredi notu yükseltme işlemlerinde ek olarak yardımcı envanter görevi sağlayan bir diğer etken ise telefon, elektrik, su ve benzeri faturalarınızın düzenli ve risksiz bir şekilde yatırılması üzerinedir. Yapılan son düzenleme ile birlikte gelen yeni kurallar çerçevesinde Findeks kredi notuna fatura ödemeleri de etki yaratmaktadır. Çeşitli bankacılık işlemler ve aynı zaman’da var olan diğer fatura hareketlerine göre değişiklik gösteren kredi notu puanları, sadece bankaya tüm borcunuzu ödeyip öylece beklemeniz ile yükselmemektedir. Tüm borçlarınızı düzenli bir şekilde ödedikten sonra, bankacılık veya finansal işlemlerde yapacağınız önemli taktiksel hamleler ile Findeks kredi notunuzu yükseltebilirsiniz.

kredi notu nasıl artar

kredi notu nasıl artar

Aşağıdaki video ile kolayca kredi notu hakkında bilgilere sahip olabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Kredi Notuna Bakmadan Kredi Veren Bankalar

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ