Kredi Notu Sorgulama

Kredi Notu Kötü Olanlara Kredi Veren Bankalar

Kredi Notu Kötü Olanlara Kredi Veren Bankalar

Kredi notunun düşük olması, bankalardan kredi başvurularında olumsuz cevap almanın en büyük etkenidir. Bankalar genel olarak kredi notu kötü olanlara kredi kullandırmamaktadır. Bildiğimiz gibi kredi notları 0 ile 1900 puan arasında değişmektedir. Genel bir bakışla, 0 ile 799 arası puana sahip olan kişilerin kredi başvurularında olumsuz yanıt aldığı görülmektedir. Kredi notuna takılmadan kredi çekebilmek için kredi puanının 1500 ve üzeri olması gerekmektedir. Bu puanın altında yer alan kişiler için ise her zaman bir risk bulunmaktadır. Ancak kredi notunun düşük olduğu durumlarda bile bazı bankalardan kredi çekebilmek mümkün olabilmektedir.

Kefilli Kredi Başvurusu

Kredi notu düşük olan kişiler, bankalar tarafından geri ödeme konusunda risk grubuna dahil edilir. Yani bu kişiler potansiyel olarak borcu ödemede riskli görülür. Bu konuda bankaya bir teminat belirterek tüm bankalardan kredi çekebilirsiniz. Kefilli kredi başvurusu yaparak tüm bankalardan kredi çekebilmeniz mümkündür. Bankaya sunacağınız kefilin gelir durumunun iyi olması ve bunun yanı sıra kredi notunun da iyi olması durumunda, bankadan rahatlıkla kredi kullanabilirsiniz. Kefiller, banka için her zaman bir teminat oluşturduğu için, kredi notunuz kötü seviyelerde olsa bile kredi kullanabilirsiniz.

İpotekli Başvurular

Kefilli başvurular kadar işe yarayan bir diğer başvuru şekli de ipotekli kredi başvurularıdır. Kredinin başvuru aşamasında üzerinize kayıtlı bir taşınmazı bankaya ipotek olarak gösterebilirsiniz. Bankalar öncelikle ipotek gösterdiğiniz bu taşınmazın değerini inceleyecek ve kredi tutarı ile eş değer olup olmadığına karar verecektir. İpotek yöntemi de bankalar tarafından teminat olarak görülmektedir. Borcu geri ödeyene kadar bankalar bu taşınmaza ipotek koyar ve borcun herhangi bir şekilde aksaması durumunda banka taşınmaza el koyar. Bu bakımdan kredi notu düşük olanlar için ipotekli başvuru oldukça işe yarayabilmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Turkcell / Vodafone Kredi Notu Öğrenme
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ