Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notu Yükseltme : Kredinotun.com

Kredi Notu Kaç Olmalı?

Kredi Notu Kaç Olmalı?

Bankalardan kolay kredi kullanmak isteyen kişilerin belirli bir kredi notu ortalamasına sahip olmaları gerekir. Her zaman için yüksek kredi notu ortalaması olan kişilerin daha kolay kredi kullanmaları mümkün olurken düşük kredi notu ortalaması olan kişiler için kredi onayı almak daha zordur. Peki, kredi notu kaç olmalı?

Kredi Kullanmak İçin KKB Puanı Kaç Olmalı?

Kredi kullanmak istiyorum diyen kişilerin belirli bir kredi notu ortalamasına sahip olmaları gerekir. Düşük kredi notuna kredi veren bankalar bulunmakta olup özellikle de yüksek tutarlı kredi kullanmak isteyen kişilerin notlarının daha yüksek olması şartı aranmaktadır.

Kredi onayı almak için kredi notunun en az 1300 seviyesinde olması gerekir. Bankalar orta riskli kredi notu ortalaması olan kişilere kredi onayı verirken çok riskli kredi notu ortalaması olan kişilerin ise kesinlikle kredi kullanmaları mümkün değildir.

Düşük Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar 

Kredi notu 1300 puanın altında kalan kişilerin düşük kredi skoru ortalamasına sahip oldukları kabul edilmektedir. Düşük kredi puanına kredi veren bankalar bulunmakta olup burada önemli olan kişinin başvuruda bulunduğu kredi tutarı ve bu kredinin ödemesi için göstereceği aylık gelir tutarıdır. Yüksek aylık gelir belgesi olan kişilerin düşük kredi notuna rağmen kredi onayı alması mümkünken yine ipotekli ihtiyaç kredisi kullanımı durumunda da kredi onayı alınması mümkündür.

İlginizi Çekebilir:  Eşimin Kredi Notu Beni Etkiler Mi?
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ