Kredi Notu Hesapla

Paylaş
 
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Kredi notunuzun yüksek olması ile beraber tüm bankalardan kredi onayı alabilir ve kredi kartı çıkartmak hem hızlı hem de etkilidir.

Bankacılık sisteminden aktif olarak kredi kartı, bireysel kredi ve kredili mevduat hesabı kullanan veya son 5 yıl içerisinde kredisi kapanmış olan tüm bireysel kullanıcıların kredi notu vardır. Bu notlar günlük olarak yapılan bankacılık hareketlerine bağlı olarak günlük olarak güncellenir. Kredi notunun düşük olması halinde yükseltmek için Findeks’e üye olarak, sunulan danışmanlık hizmetlerinden faydalanılabilir.

Findeks Kredi Notu uzun yıllardır bankaların kredi değerlendirmelerinde kullandıkları en önemli kriterlerden biridir. Banka, kredi taleplerini değerlendirirken kredi notuna ek olarak gelir ile gelirin kaynağına ilişkin verileri ve diğer demografik özellikleri de dikkate alır. Findeks Kredi Notu; GSM operatörleri, araç kiralama şirketleri, emlakçılar, evini kiralamak isteyenler ve dayanıklı tüketim malları satıcıları tarafından da aktif olarak kullanılmaya başlanmıştır. Notun yüksekliği oranında avantajlı olanaklarda alışveriş imkanı elde edilebilir.

kredi notu hesapla

kredi notu hesapla

Kredi Notu Hesapla

Kredi Notu Nedir Kredi notu, bireylerin bankalardan kullandıkları taksitli kredi, kredi kartı ve kredili mevduat hesaplarına ait kredi kullanım ve ödeme alışkanlıklarına göre hesaplanan bir nottur. Notun yüksek olması borçlunun kredi ödemelerinde gecikme olması ihtimalinin düşük olduğunu gösterir ve bankalar için önemli bir değerlendirme kriteridir. Notu düşük olan tüketicilerin kredi başvurularının onaylanma olasılığı azalır. Notu oluşturan detay bilgilere kişiye özel Risk Raporu alınarak ulaşılabilir.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

code

DMCA.com Protection Status