Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notu Yükseltme : Kredinotun.com

Kredi Notu Düşünce Nasıl Yükseltilir

Kredi Notu Düşünce Nasıl Yükseltilir

Kredi notu düşmesi söz konusu olduğunda banka ürünlerine başvurduğunuzda olumsuz yanıt alırsınız. Peki kredi notu düşünce nasıl yükseltilir sorusuna yanıtı buradan veriyoruz.

Kredi notunu öğrenmenin ilk yolu Kredi Kayıt Bürosudur. Kredi kayıt bürosunun kkb.com adresinden kredi notunu ücret mukabilinde öğrenebiliriz. Kredi notunu öğrenmenin diğer yolu ise bankalardır. Birinci yol banka şubeleridir. Bankalara verilecek bir dilekçe ile kredi notunu öğrenebiliriz. Yine bankaların internet ve mobil bankacılık sistemlerinden de kredi notumuzu öğrenebiliriz. Bankaların şube, internet ve mobil bankacılık şubelerinden kredi notu öğrenmek ücrete tabidir.

Diğer ve en çok kullanılan yöntem ise Findeks’tir. Kredi Kayıt Bürosu tarafından kurulan Findeks, kişi veya kurumların bankacılık işlemlerini kayıt altına almıştır. Findeks.com adresinden ücretsiz bir şekilde üye olunduktan sonra kredi notunu öğren seçeneğinden T.C kimlik numarasını girmek şartıyla kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Findeks sayesinde bir başkasının da kredi notunu öğrenebilirsiniz. Bunun için de karşı tarafın T.C numarasını veya vergi numarasını, banka ismini ve telefon numarasını girmeniz gerekmektedir. Findeks karşı tarafla ile irtibata geçecek ve karşı tarafın onay vermesi ile kredi notuna ulaşılmış olmaktadır.

Ev ve araba alma, iş yeri açma, düğün gibi bir çok ihtiyacımızda krediye başvuruyoruz. Bankaların bize kredi verip vermeme konusunda değerlendirme kriteri kredi notu oluyor.

Günümüzde bankalarla işi olmayan birisi kalmadı diyebiliriz. Bir çok kişi ev, araba, düğün tatil gibi ihtiyaçlarını kredi çekerek karşılıyor. Kredi notu ise burada devreye giriyor. Bankaların bize kredi veya kredi kartı verip vermeme konusunda değerlendirme kriteri sahip olduğumuz kredi notu puanı oluyor.

Kredi Notu Nasıl Artar

Kredi notu nasıl yükselir sorusuna verilecek diğer bir cevap ise, kredili mevduat hesabının düzenli kullanılmasıdır. Kredili mevduat hesabından çekilen paraların, zamanında ve düzenli ödenmesi de kredi notunun yükselmesine neden olur. Farklı bankalara ait birden çok kredi kartınızın olması ve bu kartların her ay düzenli olarak ödenmesi de kredi notlarında artışa neden olmaktadır. Bankalara verilecek elektrik, su, doğal gaz, cep telefon faturaları gibi otomatik ödeme talimatları da kredi notunuzun yükselmesinde sizlere bir avantaj sağlayacaktır. Kullanılan tüketici kredi borçlarının tamamını erken kapatmak da kredi puanınızın yükselmesine neden olacaktır.

kredi notu neden düşer

kredi notu neden düşer

Kredi notu nasıl yükselir? Konumuzda son olarak, maaş çekilen bankalara, kredi veya kredi kart ödemelerini maaştan çekilme talimatı da kredi notunun yükselmesinde avantaj sağlar. İnsanoğlunun yapısı gereği ihtiyaçlarının hiçbir zaman bitmeyeceği, her an nakit sıkıntısı yaşayabileceği bir gerçektir. Bu gerçekle yola çıkarak, bankalar ile mesafemizi açmamalı ve tüm ödemelerimizi düzenli olarak gerçekleştirmeliyiz. Bu işlemler sonrası kredi notumuzda bizi sıkıntıya sokacak işlemlere meydan vermemeliyiz.

İlginizi Çekebilir:  Eşimin Kredi Notu Beni Etkiler Mi?
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ