Kredi Notu Neden Düşer?

kredi-notu-neden-duser
Paylaş
 
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Kredi başvuru formu doldurarak bankalara kredi başvurusunda bulunan kişilerin yanı sıra artık taksitle cep telefonu almak ya da araba kiralamak isteyen kişilerin dahi ilk olarak kredi notu sorgulaması yapılarak not ortalamaları incelenerek karar verilmektedir. Bu nedenle kişinin ana amacı kredi skoru puanının mümkün olan en yüksek seviyede tutmaya çalışmaktır. Peki, kredi notu neden düşer?

Findeks Kredi Notu Neden Düşer?

  • Uzun vadede kredi notunun düşmesinin en önemli nedeni kiÅŸinin bankalara olan ödemelerini aksatması, kredi borcunu geç ödemek, kredi kartı asgari ödeme tutarını yatırmayı alışkanlık etmek ya da daha da kötüsü kredi kartı asgari borç ödeme tutarını yatırmamasıdır. Bankalara olan borçların mutlaka düzenli olarak ödenmesi ve asla gecikmeye düşülmemesi çok önemlidir.
  • Yeni kredi kullanmak ya da kredi kartı limiti için kart limitini doldurmak ta kiÅŸinin kredi risk oranı seviyesini yükselttiÄŸi için ne yazık ki kredi notunu düşürmektedir. Bu nedenle konut kredisi kullanmak istiyorum diyen kiÅŸilerin zorunlu olmadıkları sürece öncesinde taşıt kredisi ya da ihtiyaç kredisi kullanarak kredi risk limiti seviyelerini yükselterek kredi notunun düşmesine neden olmamaları gerekmektedir.
  • Kara listeye girmek ya da kredi sicilinin bozulması da kredi notu ortalaması için olumsuz bir göstergedir. Zaten kara listeye girmeniz durumunda otomatik olarak kredi notu sıfır seviyesine çekilirsiniz.
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  • Site Yorum

Yorumlara kapalıdır.

DMCA.com Protection Status