Kredi Notu Neden Çok Önemlidir

Paylaş
 

Kredi notunun önemini 2014 yılında fark edilmekle beraber hemen tüm bankalar kredi notuna bakarak, şahısların başvurularını sonuçlandırıyor. Peki kredi notu neden çok önemlidir, kredi notunun değeri ne kadar ve kredi notuma nereden bakabilirim sorularını buradan vereceğiz.

Kredi Notu Neden Çok Önemlidir

Kredi notu 0 puandan başlamaktadır. Ancak bir kişinin 0 puanı olması aynı zamanda bankalar ile hiçbir şekilde işlem yapmadığı anlamına da gelebilir. Bankalar ile daha önceden hiç bir şekilde işlem yapmayan kişilerin puanı 0 olarak kabul edilmektedir. 0’dan başlayan kredi notu puanları 1900’e kadar çıkabilmektedir. Kredi notunun reklamlar ve internet siteleri aracılığıyla son dönemlerde daha sık bir şekilde duyurulması, halkın bu konuya olan ilgisini artırmıştır.

Findeks ile birlikte hazırlanan protokol gereği bankalara kredi başvurusunda bulunacak olan kişilerden kredi notu istenmektedir. Kredi notu özellikle bankalara kredi borçlusunun ve kredi kartı borçlularının 1 milyonu aşması ile birlikte daha titiz bir şekilde uygulanmaya başlamıştır. Kredi notu bankaların müşterilerini daha iyi seçmesini sağlamaktadır. Müşteriler için bir anlamda banka işlem öz geçmişi olan kredi notu, sayısal veriler ile donatıldığı için çok önemli ve güvenilir bir veridir. Bankaların hemen hemen hepsi, 1400 puanın altındaki kişilere artık kolay bir şekilde kredi vermemektedir.

kredi notu öğrenme

kredi notu öğrenme

Kredi kartı ve kredi kullanıcıları artık bir bankaya gitmeden önce kredi notu ile ilgili bir araştırma yapmaktadır. Tüketicilerin daha bilinçli şekilde kredi alabilmesi ve kredi notu ile ilgili detaylı bilgiler öğrenebilmesi için kredinotun.com sitesi hizmet vermeye başlamıştır. Kredi notu ile ilgili en güncel haberler, kredi notu hakkında en fazla sorulan sorular, kredi notunun ne işe yaradığı, hangi puan aralığının kredi alabilmek için uygun olduğu, kredi notunun renkleri ve yorumlarının anlamları kredinotun.com sitesinde en güncel haliyle bulunmaktadır. Alanında bilgili yazar kadrosu ve editörleriyle birlikte her gün yenilenen ve en doğru haberleri aktaran kredi notu sorgulama sitesi kredinotun.com, aynı zamanda bankacılık ve finans sektörü ile de en özel haberleri vermektedir. Kredilerin en yeni hallerini, bankaların kredi kartı ve kredi kampanyalarını kredinotun.com sitesinden öğrenebilirsiniz. Findeks ile birlikte bu siteden de yararlanarak bir bankaya gitmeden önce bilgilenebilirsiniz.

DMCA.com Protection Status