Kredi Kullanmak İçin Kredi Not

Paylaş
 
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Kredi kullanmak isteyen kişilerin mutlaka belirli bir seviyede kredi notu ortalamasına sahip olmaları gerekmektedir. Aksi halde banka kredi başvurusu değerlendirdikten sonra kredi reddi kararı verecektir. Kredi kullanmak istiyorum diyen kişilerin kredi başvuru formu doldurmadan önce bu nedenle kredi notu sorgulaması yapmaları gerekmektedir.

Kredi Kullanmak İstiyorum 

Ülkemizde uygulanan yasal prosedüre göre 18 yaşını dolduran ve düzenli aylık gelir belgesine sahip olan herkes kredi başvurusunda bulunma hakkına sahiptir. Bankalarda yapılan her kredi başvurusunu incelemekte ve gerekli koşulları sağlayan müşterilerinin kredi başvurularını onaylayabilmektedir.

Burada banka için belirleyici olan en önemli etkenlerden biride kredi başvuru formu dolduran kişinin sahip olduğu kredi notu ortalamasıdır. Düşük kredi notuna kredi alınması son derece zorken özellikle de yüksek riskli kredi notu ortalaması olan kişilere bankalar kredi reddi sonucu bildirmektedir.

Kredi Onayı Almak İçin Kredi Notu Kaç Olmalıdır?

Genelde kredi notu 1500 ve üzeri olan kişilerin kredi onayı almaları son derece kolaydır. Bunun altında kalan kişilerin ise kredi onayı alıp alamayacakları sahip oldukları aylık belgelenebilir geliri, kullanmak istedikleri kredi tutarı ve tam olarak kaç nota sahip olduklarına bağlı olarak belirlenmektedir.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

code

DMCA.com Protection Status