Kredi / Kredi Kartı Başvurusunda Nelere Dikkat Edilir?

kredi-kredi-karti-basvurusunda-nelere-dikkat-edilir
Paylaş
 
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Kredi kullanmak ya da kredi kartı almak isteyen kişilerin bankadan onay alabilmeleri için banka tarafından aranılan genel koşulları mutlaka karşılamaları gerekmektedir. Bu koşullar her bankaya ve kişiye göre değişmekte olup aranılan bazı ortak noktalarda bulunmaktadır. Bunlardan ilki kesinlikle kişinin sahip olduğu kredi notu ortalaması olarak öne çıkmaktadır.

Kredi Kullanmak İstiyorum 

Kredi kullanmak için yapılması gereken ilk şey kişinin kredi başvuru formu doldurmadan önce mutlaka kredi notu sorgulaması yapmaktır. Kredi notunu öğrenmek isteyen kişinin Findeks kredi notu ortalaması sorgulaması için hizmet alabileceği 3 kanal bulunmaktadır. Bunlardan ilki Findeks internet sitesi üzerinden sorgulama yapmaktır. İkinci seçenekte ise SMS kredi notu sorgulaması için Turkcell kredi notu ya da Vodafone kredi notu sorgulaması yapılması gerekmektedir. Üçüncü ve son seçenek olarak ise banka kredi notu sorgulama hizmetinden yararlanılması mümkündür.

Kredi notuna göre kredi başvurusunda bulunmak çok önemlidir. Çünkü kişinin düşük kredi notu bulunuyorsa bu durumda kolay kredi veren bankalar ya da kolay kredi kartı veren bankalar üzerinden başvuruda bulunmaları çok önemlidir. Yüksek kredi notu ortalaması olan kişilerin ise kredi notuna göre kredi veren bankalar üzerinden başvuruda bulunmaları ise daha düşük kredi faiz oranları ile kredi kullanma imkanı sağlayacaktır.

Kredi başvurusunda bulunurken kişinin yine maaşa göre kredi hesaplama işleminde bulunması da önemlidir. Aksi halde yüksek kredi notuna rağmen kredi başvuru reddi yaşanması söz konusu olabilir. Burada önemli olan kişinin maaşına ve kredi notuna göre kredi başvurusunda bulunabilmesidir.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  • Site Yorum

Yorumlara kapalıdır.

Kredi / Kredi Kartı Başvurusunda Nelere Dikkat Edilir? İle Alakalı Kredi Notu Sorgulama Yazıları

DMCA.com Protection Status