Kredi / Kredi Kartı Başvurusu Reddedilince Neler Yapılmalı?

Paylaş
 
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Bankalardan kredi kullanmak ya da kredi kartı almak isteyen kişilerin özellikle de kredi notu sorunları yaşamaları durumunda onay alma ihtimalleri son derece düşmektedir. Özellikle de kredi sicilinin bozuk olması durumunda kredi başvuru red ve kredi kartı başvurusunun reddi kaçınılmaz bir hal almaktadır. Peki, Kredi / Kredi Kartı Başvurusu Reddedilince Neler Yapılmalı?

Kredi Başvurusu Reddedilince Neler Yapılmalı?

Kredi başvurusunun reddedilmesi durumunda ilk olarak yapılması gereken bankayı arayarak kredi red nedenleri hakkında bilgi almaktır. En sık rastlanılan kredi red nedeni 11 olmakla beraber Yapı Kredi Bankası başta olmak üzere pek çok banka bu kodu kullanmaktadır. Bu kodun anlamı ise düşük kredi notu ortalaması nedeniyle bankanın kredi başvurunuzu reddettiğidir.

Kredi Kartı Başvurusu Reddedilince Neler Yapılmalı?

Kredi kartı almak istiyorum diyen kişilerin bankalarca aranılan kredi kartı başvuru koşulları için uygun bulunmaması durumunda kredi kartı başvuru reddi sonucunun çıkması kaçınılmaz bir hal almaktadır. Kredi kartı başvurusunun reddedilmesi durumunda ise yapılabilecek şeyler aynı kredi başvuru reddi sonucunda olduğu gibi kredi kartı reddi nedenleri hakkında bilgi alınması ve bunların düzeltilmeye çalışılmasıdır.

Kredi / Kredi Kartı Almak İstiyorum Ama Alamıyorum 

Düşük kredi notuna kredi veren bankalar bulunmakla beraber burada önemli olan 3 kriter bulunmaktadır. Birincisi kişinin kredi notunun hangi seviyede olduğudur. Az riskli kredi notuna kredi verilebileceği gibi yüksek riskli kredi notuna kredi verilmesi çok daha zordur. Buna ek olarak çalışmayanlara kredi ya da çalışmayanlara kredi kartı verilmesi de asla mümkün değildir.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  • Site Yorum

Yorumlara kapalıdır.

Kredi / Kredi Kartı Başvurusu Reddedilince Neler Yapılmalı? İle Alakalı Kredi Notu Sorgulama Yazıları

DMCA.com Protection Status