Kredi kartına başvururken hangi evraklar lazım

Paylaş
 

Kredi kartları insan hayatında önemli bir yere sahip olmakla beraber , kişin cebinde para olmadığı zamanlarda bu kartın olması ile beraber nakitsiz bir şekilde dilediği ürünü alabildiği gibi sanki cebinde parası varmış gibi hareket etmesini sağlayan bir araçtır. Bu araç öyle bir araçtır ki kişilerin hayatlarında ekonomi olarak belirli bir yerede sahiptir. İnsanların çoğu artık tek bir kartın onun ihtiyaçlarına yetmediğini anladıklarında yeni bir kredi kartına ihtiyaç duymakla beraber hemen hızlıca farklı bir bankanın kredi kartına başvuru da bulunmaktadır. Durum bu olunca kişilerin cüzdanlarında bir den fazla kredi kartı görmek artık mümkün.

Kredi kartını neredeyse tüm bankalar müşterilerine vermektedir. Kartı almak için belirli şartları yerine getirdiğinizde kredi kartınız kapınıza kadar kuryeler ile teslim ediliyor. Ancak yine de kredi kartı başvurusunda bulunmak isteyen bir şahıs , acaba kredi kartı başvurusunda nelerin gerekli olabileceğini bilmediğinden bu yazımız onlara epeyce yol gösterecektir.

KREDİ KARTINA BAŞVURURKEN HANGİ EVRAKLAR LAZIM

Kredi kartını tüm bankaların verdiklerini biliyoruz. İşbank ,denizbank, yapıkredi, akbank, garanti, enpara, finansbank, ziraat bankası, TEB ve vakıfbank gibi birçok adını yazmadığımız bankalar kredi kartını müşterilerine vermek isterler.

Bankaların çoğu kredi kartı başvurularında sizden imza almadan kesinlikle kredi kartı vermemektedir. Bunun nedeni gerekli prosedürlerin yerine getirilmek istemeleridir. Sonuçta banka size içinde para olan bir kartı teslim ediyor ve sizinde bunu harcayacağınızı bildiğinden geri ödememe gibi olumsuz durumlarda alabileceği faizin yasal dayanağı olması açısında imza en önemli şartlar arasındadır.

Doğru kullanılan bir kredi kartı tüketicisine birçok avantaj sağlarken , yanlış ve bilinçsizce kullanılan bir kredi kartı tüketicilerin olumsuz etkilenmesine vesile olacaktır. O yüzden önceliğiniz sadece bir kredi kartı kullanımı olmalıdır. Ödenmeyen borçların birikmesi ve faizin işlenmesi de işin içine katıldığında tüm yasal haklar banka leine sonuçlanacağından ipotek ve hapis cezaları da tüketiciler tarafından önemle bilgilendirilmelidir banka tarafından.

Kredi Kartı Başvuru Evrakları

Kredi Kartı Başvuru Evrakları

Kredi kartı başvurularında lazım olan evraklar kart türüne göre değişkenlik gösterebiliyor. Ancak yine de aşağı yukarı aynı belgeler istenmektedir bankalar tarafından. Bu belgeleri incelediğimizde vesikalık fotograf (genelde istenmiyor fazla) , ikematgah belgesi, kimlik belgesi, gelir beyannamesi ve son 1 aylık fatura ödeme makbuzu sadece bu belgeler ile rahatlıkla kredi kartı başvurusunda bulunabileceksiniz.

DMCA.com Protection Status