Home / Kredi Kartları / Kredi Kartımın Son Kullanma Tarihini Nasıl Öğrenebilirim?

Kredi Kartımın Son Kullanma Tarihini Nasıl Öğrenebilirim?

Kredi kartı kullanan kişilerin bilmeleri gereken kredi kartı bilgileri arasında yer alanlardan biride kredi kartı son kullanma tarihi olarak öne çıkmaktadır. Özellikle de internetten kredi kartı ile alışveriş yapmak ya da kredi kartı ile mail order ödeme yapmak isteyen kişilerin bu bilgiye mutlaka sahip olmaları gerekir. Peki, “kredi kartımın son kullanma tarihini nasıl öğrenebilirim?” diyen kişilerin yapmaları gereken nedir?

Kredi Kartı Son Kullanma Tarihi Nerede Yazar?

Kredi kartının son kullanma tarihini öğrenmek isteyen kişilerin yapmaları gereken tek şey kredi kartlarını ellerine alarak kartın ön kısmını çevirmeleri ve hemen sağ alt köşede yer alan 4 haneli rakamı okumaları yeterlidir. 11/11 şeklinde yazılı olan bu rakamın ilk iki hanesi ayı son iki hanesi ise yılı ifade eder. Yani kartın ön yüzünde 11/26 yazıyorsa bu durumda o kredi kartının son kullanma tarihi 2026 yılının 11. ayını göstermektedir.

Kredi Kartı Son Kullanma Tarihi Ne Zaman Biter?

Her üründe olduğu gibi dijital ürünlerde de son kullanma tarihi bulunmaktadır. Kredi kartının son kullanma tarihi üzerinde yazan tarihte biter. Zaten banka bu tarih dolmadan önce mutlaka yenilenen kredi kartı ürününü size ulaştırmış olur. Siz yeni kredi kartınızı elden alana kadar eski kart son kullanma tarihi geçene kadar kullanıma açıktır.

Kredi Kartı Son Kullanma Tarihi Kaç Yıl?

Her bankanın kredi kartı kullanma yılı için farklı kriterleri olup böyle bir zaman sınırlaması yoktur. Burada bankalar güvenilir müşterilerine daha uzun yıllara sahip kredi kartı vermektedir.

Check Also

Maximum kredi kartı limitini hızlıca artırma

Maximum Kredi Kartı, köklü bankalardan biri olan İş Bankası’nın kredi kartıdır. Her banka kendi gücü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.