Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notu Yükseltme : Kredinotun.com

Kredi Kartı Limitini Nasıl Değiştirebilirim

Kredi Kartı Limitini Nasıl Değiştirebilirim

Kredi kartları hayatımıza girdikten sonra ekonomik anlamda hemen herkese fayda sağladığı görülmüştür. Peşin paranın olmadığı anlarda veya eksik para olduğu ticaretlerde kredi kartının olması anlık işlemlerin hızlıca gerçekleştirildiği görülüyor. Bu yüzden kredi kartları daima cep ve çantalarımızda olmazsa olmaz bir ekonomik araçtır. Bankalardan kredi kartı başvurusu yaptığımızda ilk limitlerinin 1000 tl den açıldığı görülüyor. Ancak daha sonraları yaptığınız harcamaların fazla olması veya ödeme tutarını sürekli ödeyecek durumda olmanızdan dolayı bankadan aldığınız kredi kartınızın limitinin her ay düzenli artırıldığını göreceksiniz. Durum böyle olunca kredi kartı kullanan bireyler , limitlerin yükseltilmesi ile bilinçsizce harcamalar yapmakta ve hesap kesim tarihi yaklaştığında , yapmış olduğu borçları ödeyemez duruma geldiğini çok geç fark edecektir.

Kredi kartı limiti yüksek olan bireyler bu durumdan etkilenmemek adına kendi kredi kartının limitini hızlıca düşürebildiği gibi dilerse de daha fazla yükseltebiliyor.

Kredi Kartı Limiti değiştirmek

Kredi Kartı Limiti değiştirmek

Tüketiciler artık nakit taşımıyor ve yanlarında bir düzdan kadar boyutunda olan kredi kartı ile milyarlarca harcama yapabiliyor. Limitleri yüksek olan bireyler genelde harcamalarda sıkıntı yaşamazlar ancak kredi kartı limiti düşük olan tüketicilerin çoğu bu limitler ile alakalı sıkıntı yaşamaktadırlar. Bu sorunlara baktığımızda

  • Kredi kartı limiti düşük veya az olanlar kartlı alışverişlerinde bakiyelerin yetersiz kalması durumunda baya zorlanmakta
  • Kredi kartı limiti yüksek olan tüketicilerde aşırı harcama yaparak bütçelerinin bozulmasına vesile olduğu için aşırı limitli kredi kartlarından şikayetci olmuşlardır.

KREDİ KARTI LİMİTLERİ NASIL YÜKSELTİLİR ?

Bir kredi kartınız var ise banka tarafından ilk etapta size düşük limit açılıyor. Bu miktar genelde 1000 tl olduğunu demiştik. Daha sonraları yaptığınız harcamalar ve ödemelerden sonra banka yetkilileri sizleri %99 aramakta ve isterseniz düzenli bir şekilde her 3 ayda bir kredi kartınızın limitini artırabileceğimizi derler. Sizde buna bağlı olarak talimatınızı verebilirsiniz. Dilersenizde bankanızın iletişim kanallarından veya internet şubesinden kredi kartı bölümüne girerek de kredi kartınızın limitlerini artırabilirsiniz. Ancak genelde artırma işleminin onaylanması için borçlarınızı zamanında ödemeli ve maaşınız yeterli seviyede olması gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Kredi kartına başvururken hangi evraklar lazım

KREDİ KARTI LİMİTLERİ NASIL DÜŞÜRÜLÜR ?

Kredi kartınızın olduğunu farz edersek hızlı bir şekilde kredi kartınızın limitini düşürmek için öncelikle bankanızın iletişim kanallarından biri olan telefon bankacılığı vasıtası ile müşteri temsilcisine bağlanarak kredi kartı limitimi düşürmek istiyorum demeniz kafidir. Yetkili birkaç güvenlik sorularının ardından sizlerin kredi kartı limitilerini dilediğiniz tutara göre ayarlama yapacaktır. Limit işlemleri genelde kredi kartı hesap tarihinden sonraki aylar için geçerli olacaktır.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ