Kredi Kartı Dönem Borcu Kaç Gün Ödenmezse Avukatlık Olur

Paylaş
 
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Bankalar kredi ve kredi kartı gibi ürünlerin geri ödemesi konusunda oldukça hassas davranmaktadır. Bu ürünlerin geri ödemesinde kişilerin her zaman düzenli bir şekilde ödeme yapması istenir ve aksi bir durumda ise çeşitli yaptırımlar uygulanır. Tahmin edebileceğimiz gibi kredi kartları, bankaların en büyük kullanılma nedenini oluşturur. Artık her kişinin en az bir adet kredi kartı bulunur hale gelmiştir. Rahatlıkla alışveriş yaptığımız kredi kartlarının borç ödeme günlerinde belirlenen ödemenin yapılmaması, bankalarla kişiler arasında çeşitli sorunlar doğurur.

Kredi kartı borcunun belirlenen süre içinde ödenmemesi nedeniyle, bankaların başvurduğu en son çözüm avukatlar ve sonrasında haciz yoludur. Bu süreçlere de yasal takip sistemi adı verilmektedir. Yasal takip sürecinde kişiler artık sadece avukatlarla muhatap olduğu için, yasal takip sistemi ‘avukatlık olmak’ olarak bilinir. Kredi kartı dönem borcu kaç gün ödenmezse avukatlık olur diye merak edenler için, bu sürenin yasal olarak 90 gün olduğunu belirtmek gerekir. Ancak bu 90 gün süre içerisinde bankaların uyguladığı başka yaptırımlar da vardır. Yasal takip sistemi başlayana kadar bankalar sizlerin kredi notunu oldukça aşağı çeker ve bu sürede borcunuza faiz eklenir.

Kredi kartı borcunu 90 gün boyunca hiçbir şekilde ödemeyen kişiler için, yasal takip sistemi adı verilen süreç başlar. Bankalar bu süreçte avukatları devreye sokar ve kişilere son bir çağrı gönderir. Bu çağrıda borcun 1 hafta içinde ödenmesi istenir. Bu süre içinde de kişilere kırmızı kalem çekilir ve bir daha kredi ve kredi kartı gibi ürünleri kullanması engellenir. Borcun bu 1 hafta içinde de ödenmemesi durumunda ise bankalar son çare olarak haciz yoluna başvurur ve borcu bu şekilde tahsil etmeye çalışırlar.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

code

Kredi Kartı Dönem Borcu Kaç Gün Ödenmezse Avukatlık Olur İle Alakalı Kredi Notu Sorgulama Yazıları

DMCA.com Protection Status