Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notu Yükseltme : Kredinotun.com

Kredi Kartı Çalındığında Ne Yapmam Gerekiyor

Kredi Kartı Çalındığında Ne Yapmam Gerekiyor

Kredi kartları ne kadar güzel görünüp işimize çok yararlı olsalar da, bu kartların çalınması yani kredi kartı çalındığında acaba neler yapılmalıdır.

Bankalar tarafından tüketicilere sunulan hizmet ürünleri insan ihtiyaçlarına göre farklılık göstermektedir. Tüketici bu durumda bankadan hangi talebi dile getirir de banka da bu talebi gerçekleştirmek için ilgili tüketiciye hizmeti sunar. Bankaların tüketiciler için sunmuş olduğu hizmetler çeşitlilik gösterse de diğerlerine oranla daha çok tercih edilen hizmetlerin mevcut olduğunu görmek mümkün. Yoğun olarak talep edilen bu hizmetler arasında kredi ve krediye bağlı diğer ürün ve hizmetler oluşturur. Kredi ürün ve hizmetleri tüketicinin içinde bulunduğu mevcut durumda parasal olarak yetersiz kaldığı durumda söz konusu ihtiyacın giderilmesi için bankalardan talep etmiş olduğu hizmetlerin tamamını kapsamaktadır. Kredi talebinde bulunan tüketici krediyi kullanmaya başladıktan sonra banka dışından kaynaklı her türlü olumsuz durum tüketicinin kendisi bağlamaktadır. Kredi kullandıran banka konu ile ilgili olarak tüketiciyle durum ve durumların izahını içeren sözleşme ve formları imzaya sunmaktadır.

kredi kartı çalınması

kredi kartı çalınması

Kredi Kartınız Çalınmış İse Bunlara Dikkat

Günümüzde bankalar tarafından tüketicilerin ihtiyaçları için sunulan kredi ve krediye dayalı olan hizmetler değişik ve birbirinden farklı olarak talebe göre değişkenlik göstermektedir. Kredi ürünleri nakit para olarak kişinin herhangi bir banka hesabına aktarılması gibi nakit paranın elden verilmesi şeklinde de sunulabilmektedir. Bunlarla beraber kişi kredi ürününü kredi özellikli bir kart aracılığı ile kullanmayı talep edebilir. Banka tüketicinin bu talebi doğrultusunda kendisine istemiş olduğu özellik ve limitte kredi kartını sunar. Temel bankacılık hizmetlerinde nakit kredi ürünleri ile kredi kartı arasında pek bir fark yoktur. Bir üründe paranın toplu olarak sunulup belli bir taksit programı dâhilinde geri ödenmesini, diğerinde de bu nakit paranın kart içerisinde istenilen iş ve işlemlerde kullanılmasıdır. Kredi kartı ATM kartı ile aynı özellik gösteren ve tüketicinin üzerinde taşıyacak şekilde tasarlanmıştır. Bu durum kredi kartının kaybolma, çalınma ihtimalini ortaya çıkarmaktadır. Pek çok tüketici kayıp veya çalınma durumunda Kredi kartı çalındığında ne yapmam gerekiyor? Sorusu karşısında cevapsız kalmaktadır. Kredi kartınızın çalınma veya kaybolma durumunda banka şubesi veya çağrı merkezi üzerinden derhal bilgi verilerek işleme kapatılmasını talep etmeniz söz konusudur.

İlginizi Çekebilir:  Akbank Axess Kredi Kartı Başvuru Takip
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ