Kredi kartı borcunu taksitlendirme nasıl yapılıyor

Paylaş
 

Bankalar ile etkileşim halinde olan her 10 kişiden 4 nün kredi kartı borcu bulunduğunu bilmeyen yoktur. Yapılan araştırmalar sonrasında bu kanıya varan uzmanlar, kredi kartı borcunun nasıl taksitlendirilmesi gerektiğini bizlere anlatmışlardır.

Türkiye’de 50 milyonun üzerinde kredi kartı kullanılıyor ve birçok insan kredi kartı ile alışverişlerini ve otomatik ödemelerini gerçekleştiriyor. Hayatını kredi kartlarına endekslemiş ve bütün işlemlerini kredi kartları ile gerçekleştiren, nakit paraya ihtiyaç duymayan birçok insan da var. Ancak bunların büyük bir çoğunluğu kredi kartı borç ekstrelerinde yer alan asgari ödeme tutarını bile bilmiyor. Bilinçsiz kredi kartı kullanımı daha sonra birçok insanın başına iş açıyor.

kredi kartı borcunu yapılandırmak

kredi kartı borcunu yapılandırmak

Kredi kartı borcu asgari ödemesi, her ay düzenli olarak kesilen hesap ekstreleri sonucunda kişilerin kredi kart hesaplarına yansımaktadır. Bir kredi kartı kullanıcısı faiz sorunu yaşamamak veya kredi kartı ile yapabileceği işlemleri devam ettirebilmek için, belirlenmiş olan bu minimum ödeme tutarını her ay düzenli olarak ödemelidir. Ekstrede verilen bilgiler doğrultusunda son ödeme tarihine kadar minimum ödeme tutarı ödenmek zorundadır. Genel olarak her ay kesim tarihinden itibaren 10 günlük süre zarfında ödemesi gereken asgari ödeme tutarı, ödenmediği takdirde bankanın hakkınızda yasal işlem başlatma hakkı da bulunmaktadır.

DMCA.com Protection Status