Kredi Kartı borcunu ödemediğimizde ne olur

Paylaş
 

Kredi Kartları insanların hayatlarında çıkmaz kapıların açılmasına neden olduğu gibi bilinçsizce harcanılması ve borçların artması sonrasında ise açılan kapıların hızla kapatılmasına da neden olacaktır. Bu yüzden kredi kartına başvurularınızda önceliğiniz ödeyebileceğiniz miktarda limiti ayarlamalısınız. Bazı banka müşterileri kredi kartı limitlerini otomatik yükselttiği gibi bu limitlerin 15000 tl ye kadar çıkabildiğini unutuyorlar. Zira yapılan son anketlerde limiti yüksek olan banka müşterilerinin daha fazla borca girdiği ispatlanmaktadır. Bu yüzden kredi kartınızı sürekli olarak belirli seviyelerde tutmanız sizlerin geleceği açısından son derece önemlidir.

Kredi Kartı Borcunu Ödemezsem Ne Olur ?

Bu soruyu soran yüzbinlerce banka müşterisi vardır günümüzde. Zira bankalar sizlere kredi kartı verirken zaten maddi durumunuzu bilmektedir. Asgari ücret ile çalışan bir şahsın kredi kartı limiti max 2000 TL dir. Hatta bu oran 1500 tl civarıdır diyebiliriz. Bu yüzden bankalar harcama tutarını aşan şahısların kredi kartına anında müdahale ederek daha fazla harcamasına izin vermiyor artık. Zira eskiden bankalar bunu önlemiyor ve kendine yaradığı için faizlerden dolayı , devlette müdahale edince artık harcama tutarını aşanların kartları otomatik kesiliyor.

Alışveriş ortamlarında sürekli ihtiyaç duyulan kredi kartları hem taksitli alışveriş yaptırıyor hem de cebimizde para olmadığı zamanlarda nakit yerine geçtiğini herkes biliyor. Bu yüzden şahıslar kredi kartımın borçlarını ödemezsem banka bana ne yapabilir ki ? diyor dur bazen.

Bankaya kredi kartı borcu olan bir bireyin yakınları bu durumdan etkilenmez. 1. Derece veya 2.derece yakınları bile etkilenmemektedir. Zira sonucta kartı verirken bana mı dediniz diyebilirsiniz. Ancak şöyle durum vardır . Kredi kartı başvurularında genelde lise öğrencilerine ek kredi kartı çıkaran aileler borcun ödenmediği durumlarda aile bireylerinden artık kimse imza atmış ise ki bu genelde baba olmaktadır , babanın kredi kartına bu borç yansıtılabilir. Bu yüzden aile bireyleri arasında kredi kartı ek kartların borcları bir baska bireyden tahsil edilir diyebilriz.

Kredi kartı borcu olan bireyin ödememe durumunda genelde ilk etapta faizler işlenir. 3.aya kadar borçlar kapatılmadığı takdirde ve asgari ücret dahi ödenmediği zamanlarda banka kredi kartı sahibinin adresine tebligat gönderir ki genelde telden ulaşmaktadırlar. İşte sizin kredi kartı borcunuz var asgari ücreti ödemelisiniz aksi takdirde hayatınızda sonradan alacağınız kredi veya kredi kartlarının onaylanmaması gündeme gelir ki bu kesinlikle oluyor sonrasında ise şayet ödeme yapılmaz ise tebligat atarız derler. Bu tebligatten sonra  3. Ay sonra sizlere haciz şoku gelecektir ki adamlarda sonuna kadar haklıdır sonuçta imza attınız mı attınız arkadaşlar o yüzden o imzanızı bulduktan sonra ve adresinize tebligat geldikten sonra sizlere tavsiyemiz bankanız ile uzlaşma yoluna gitmeniz olacaktır.

Kredi Kartı Borcu Ödenmezse

Kredi Kartı Borcu Ödenmezse

Kredi Kartı Borcu Ödenmediği takdirde hem kredi notunuz düşer hem de yasal takibe alınacağınızı hatırlatmakda fayda olacaktır.

DMCA.com Protection Status