Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Nasıl Yapılır

Paylaş
 

Kredi kartları hayatımızda önemli bir yere sahip olmakla beraber, kredi kartı borcu yapılandırma konusunda giderek önemini artırmıştır. Kredi kartları bizim yaşamımızda ne kadar etkili olsa da, bilinçsizce kullanım yapıldığında dönem sonu borçların artması bizlerin bütçesinin bozulmasına neden olacaktır. Hali ile bir anda borçların artması ve doğal olarak artan faizler ile karşı karşıya kalınacağını şimdiden söyleyebiliriz.

Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Nasıl Yapılır

Sizin borcunuz normalde 1000 TL civarı ise banka sizden yapılandırma yaptığınızda, onun üstüne tekrar bir faiz koyarak yapıyor size bu yapılandırmayı. Herkesin zorda kaldığı bu dönemde tabi başka bir seçenek bırakmıyor bankalar bize mecbur yapıyoruz bunu, şimdi sizin bir borcunuz var ve ödeyemiyorsunuz bunu, banka sizi zaten ilk ay arıyor ve uyarıda bulunuyor.

İkinci ay oluyor ödeme yapmamış oluyorsunuz tekrar uyarıda bulunuyor ödeme yapmanız gerekmekte yoksa kredi notunuz etkilenecek falan gibi size korkutucu cümleler kuruyorlar. Sizin hala ödeme yapmaya durumunuz olmadığı için, sıkıntı üstüne sıkıntı başlıyor. İşte burada hemen kredi kartı yapılandırması giriyor devreye, bankalar size borcunuzu 3 ay ödeme yapmadığınız takdirde, yapılandırma yapıyor. Yani siz 3 ay borcunuzu ödemeyecek ve öyle yapılandırma yapabileceksiniz.

Kart borcumu yapılandırmak istiyorum

Bankalar bu şekilde yapılandırma yapıyor. Yapılandırmayı yaparken size taksit seçenekleri sunuyorlar her bankada farklı oluyor tabi ve yapılandırmayı yaptıktan sonrada o yapılandırma borcu tamamen bitmeden kartınız açılmıyor. Siz o borcu bitirecek her ay düzenli şekilde ödeyecek ve öyle açtırabileceksiniz kartınızı. Siz bu yapılandırmayı ya parkende ödemenizi sorunsuz bir şekilde yaparsanız kredi notunuzda etkilenmiyor kesinlikle. Bu konuda sorun yaşamazsınız.

kredi kartı borcumu yapılandırmak

kredi kartı borcumu yapılandırmak

Siz bu şekilde ödeme yaparken, banka tabi ki sizden güzel bir faiz alıyor hem 3 ay gecikme zam mı, hem yapılandırma zam mı, sonuçta bankada bu şekilde sizden daha çok para kazanıyor. Aslında sizin açınızdan kötü bir durum 3 lira ödemek varken 5 lira ödüyorsunuz, bankaların işine gelen tarafı da bu zaten kazançlı olan taraf yine her şekilde banka oluyor siz siz olun kendinizi bankalara muhtaç etmeyin, tabi ki böyle bir şey mümkün değil ama elinizden geleni yapın.

DMCA.com Protection Status