Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notu Yükseltme : Kredinotun.com

Kredi Kartı Başvurum Neden Onaylanmadı?

Kredi Kartı Başvurum Neden Onaylanmadı?

Kredi kartı almak istiyorum diyen kişilerin bankalarca aranılan belirli koşulları taşımaları gerekmektedir. Bu şartları taşımayan kişilerce yapılan kredi kartı başvuruları bankalarca reddedilmektedir. Peki, “kredi kartı başvurum neden onaylanmadı?” sorusunun yanıtı nedir?

Kredi Kartı Red Nedenleri 

Doldurmuş olduğunuz kredi kartı başvuru formu banka tarafından incelenmekte olup aşağıda yer alan nedenlerden dolayı başvurunun reddedilmesi söz konusu olabilmektedir. Bunlar şunlardır;

  • Düşük kredi notu ortalaması: Bankalar kredi başvuru formlarını değerlendirirken olduğu gibi kredi kartı başvuru formu değerlendirirken de ilk olarak kredi notu sorgulaması yapmaktadır. Yüksek riskli ve orta riskli kredi notu ortalaması olan kişilerin kredi kartı onayı almaları zordur.
  • Kara listede olmak: Kara listede olanlara kredi kartı veren bankalar olmadığı gibi kara listeden çıkmak ta çoğu zaman kredi kartı onayı almak için yeterli değildir. Çünkü bu kişilerin bozuk kredi sicili geçmişi olur ki bankaların kredi sicilinin bozulması durumunda bu kişilere onay verme konusunda isteksiz davranmaktadır.
  • Çalışmayana kredi kartı: Çalışmayan kişilerin kredi kartı ödemesi için kullanabilecekleri aylık düzenli gelirleri bulunmadığı için bu kişilerin kredi kartı başvuruları kesinlikle kabul edilmemektedir. Banka için kişinin aylık düzenli geliri bulunması ve bunu belgeleyebilmesi çok önemlidir. Bu nedenle ev hanımlarına kredi kartı ya da öğrencilere kredi kartı verilmesi içinde mutlaka bu kişilerin gelir belgeleyebilmesi şartı bulunur. Örneğin kişinin kira geliri ya da mevduat hesabı geliri belgeleyebilmesi durumunda kredi onayı almalarına izin verilmektedir.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ