Kredi kartı almak için gerekli evraklar 2016

Paylaş
 

Günümüz ekonomi şartları her ailede orta düzeyde ilerlerken, her aile bireylerinden 5 inden 3 nün kredi karta sahip olduğunu hatırlatalım. Her yıl bu yüzden kredi kartı başvuru sayılarında ciddi bir artış olmaktadır. Başvuruların artmasına bağlı olarak bankalar kredi kartı kampanyaları yaparak müşterileri kendi bankalarına çekme reklamları yapmaktadır. Bu yüzden her yıl milyarlarca TL reklam parası da bankalar ödemektedir diyebiliriz ancak buna karşın bankalar sürekli olarak karlarını artırmasında kredi kartlarının büyük bir payı olduğunu hatırlatalım.

kredi kartı başvuru evrakları

kredi kartı başvuru evrakları

Kart başvuru sayısının artması sonrasında bankalar kendi çıkarlarını korumak ve zarar etmemek adına şahıslardan kredi kartı başvurusu için evrak istemektedirler. Neredeyse tüm bankalarda aynı evraklar ile başvuru kabul edildiğini hatırlatalım.

  • Tc kimlik belgesi : bu belge olmadan kendinizi ispatlamanız imkansızdır. Bu yüzden tüm bankalar kredi, kredi kartı veya bankacılık işlemlerinde ilk belge niteliği taşıyan bu belgeyi kredi kartı başvurularında istemektedirler.
  • Elektrik veya su faturası : Bu belgenin amacı adres bilgilerinizin teyit edilmesi istediğidir. Fatura üzerinde kendinize ait elektrik, su gibi harcamaların yapıldığı adres geçtiğinden çoğu banka bu belgeleri talep edebiliyor.
  • Gelir beyannamesi : Bu belgenin amacı sizlerin banka gözünde paranızın olup olmadığının ispatıdır. Yani banka sizlerin para kaynağını araştırmak istiyor. Bu belgeyi genelde kredi başvurularında talep ediliyor.

Yukarıdaki belgerin çoğu bankalar tarafından ortak kabul edilen başvuru belgeleridir diyebiliriz. Ancak bazı bankalar farklı belgeler talep edebiliyor bu yüzden en doğru kararı yine kredi kartına başvuracağınız banka şubelerinden öğrenmek sizlere iyi gelecektir.

DMCA.com Protection Status