Kredi Kartı Alamıyorum Ne Yapmalıyım?

Paylaş
 
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Kredi kartı kullanmak tüketicilere pek çok kolaylık sağlarken özellikle de kolay taksit yapılması en önemli artı olarak öne çıkmaktadır. Bu avantajlardan yararlanmak isteyen kişilerin kredi kartı başvuru formu doldurmaları yeterlidir. Kredi kartı başvurusu banka tarafından incelenerek sonuçlandırılmaktadır. Ancak bazı kriterlere uymayan kişilerin kredi kartı onayı alması kesinlikle mümkün değildir. Peki, bankalar neden kredi kartı vermez, “kredi kartı alamıyorum ne yapmalıyım?” sorusunun yanıtı nedir?

Kredi Kartı Almak 

Bankadan “kredi kartı almak istiyorum” diyen kişilerin tek yapmaları kredi kartı başvurusu için tercih ettikleri banka üzerinden kredi kartı başvuru formu doldurmaktır. 18 yaşını dolduran ve gelirini belgeleyebilen herkes kredi kartı başvuru formu doldurma hakkına sahiptir. 18 yaş altı kişiler için sunulan öğrenci kredi kartı gibi ürünler için ise kişinin velisinin başvuruda bulunması gerekmektedir. Banka kredi kartı başvuru formu verilerini inceleyerek uygunluğunuzu değerlendirir ve buna göre karar verir.

Kredi Kartı Başvurum Neden Onaylanmıyor?

Kredi kartı başvurusunun reddi için en yaygın olarak görülen neden kişinin aylık gelir tutarının yetersiz kalmasıdır. Çıkarılan yeni kanun ile beraber maaşa göre kredi kartı limiti belirlenmesine geçilmiş olup yüksek limitli kredi kartı kullanıcılarının bu limitlerini düşürdükten sonra başka bir bankadan kredi kartı başvurusu için form doldurması gerekir. Buna ek olarak çalışmayanlara kredi kartı verilmediği için ev hanımlarına kredi kartı onayı da verilmemektedir. Düşük kredi notu, sıfır kredi notu ortalaması ve kara listede olmak ta kredi kartı red nedenleri arasında yer almaktadır.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

code

DMCA.com Protection Status