Kredi Çekmek İçin Sigorta Şart Mı?

Paylaş
 
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Kredi kullanmak isteyen kişilerin bankalarca aranılan kredi başvuru şartları için uygun bulunması gerekmektedir. Bu şartlardan biri de kişinin aylık belgelenebilir bir gelire sahip olmasıdır. Yani kredi çekmek için kişinin sadece düzenli bir gelire sahip olması şartı aranır. Peki, kredi çekmek için sigorta şart mı?

Sigortasız Kredi Veren Banka Var Mı?

Bankaların müşterilerinde aradıkları kredi kullanma şartları arasında sigortalı çalışma süresi değil kişinin aylık belgelenebilir bir gelire sahip olmasıdır. Yani kira geliri elde eden kişiler de sigortalı olmamalarına rağmen kira sözleşmesi ve banka hesabı ekstreleri ile bu geliri göstererek kredi kullanma şansına sahiptir. Burada banka için önemli olan tek nokta kişinin kullandığı kredinin geri ödemesinde kullanabileceği bir düzenli gelire sahip olması ve bu geliri belgeleyebilmesidir.

Maaş Yazısı İle Kredi Veren Bankalar 

Sigortasız çalışmak zorunda olan kişilere yönelik olarak bankaların sağladıkları kolaylıklardan biride maaş yazısı ile kredi ve maaş yazısı ile kredi kartı vermeleridir. Bu sayede sigortasız çalışan ve başka bir gelir belgesine sahip olmayan kişilerin de bankalardan kredili ürünlerden kullanmalarına olanak sağlanır. Ülkemizde hizmet veren ve kredi veren tüm bankalar aynı zamanda maaş yazısıyla kredi veren bankalar arasında da yer almaktadır.

Kredi İçin Maaş Yazısı 

Kredi kullanmak isteyen kişilerin işverenlerinden maaş yazısı almaları gerekmektedir. Bu yazı mümkünse iş yerinin antetli kağıdına yazılmalı, yine iş yeri kaşesi atılmalı ve imza yetkisi olan işveren tarafından imzalanmalıdır.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  • Site Yorum

Yorumlara kapalıdır.

DMCA.com Protection Status