Kredi Notu Sorgulama

Kredi Çekerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kredi Çekerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bankalar birçok ihtiyaca karşı kredi imkânı sunmaktadır. Aynı şekilde zaman zaman kredi çekmek isteyenler için kampanyalar yapmaktadır. Bu kampanyalar kişilerin bütçelerine uygun faiz oranları ile düzenlenmektedir. Ancak kredi çekmek isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken bazı noktalar vardır. Çünkü günümüzde kredi çekmek oldukça kolay bir işlem haline gelmiştir. Bu nedenle kredi kampanyalarının dahi satır aralarında yazan maddelerin iyi bir şekilde okunması ve bilinmesi gerekmektedir. İyi bir şekilde okunmayan satır araları kişiler için ileriki dönemlerde sorunlar yaratabilmektedir. Bundan dolayı kredi çekmek isteyen kişiler kredi çekmeden önce dikkat etmesi gereken durumlar mevcuttur.

Kredi Çekerken Dikkat Edilmesi Gereken Şeyler

  • Kredi çekmeden önce çekilecek kredinin ödeneceği süre ve tutarı iyi bir şekilde belirlenmelidir. Çekilecek olan krediden önce mevcut bütçe değerlendirmesi yapılması gerekmektedir. Geri ödenecek olan taksit miktarı ve süresi iyi belirlenmelidir. Çünkü her kredi kategorisinde ödenecek süre bazında farklı banka kredi faiz oranları bulunmaktadır.

  • Kredi kampanyaları içerisinde 0 faiz olarak geçen ya da masrafsız olarak gösterilen kredi imkanlarının da masrafları bulunmaktadır. Bu nedenle diğer kredi imkanları ile karşılaştırılmalıdır.

  • Kredi karşılaştırılması yapılırken en önemli noktalardan biri olarak görülen expertiz, komisyon ve sigorta gibi konularda faiz oranında 1-2 puan arasında hesap yaparken sigorta ve komisyon masraflı olmaktadır.

  • Kredi çekerken eğitim alanında çekmek istenildiğinde eğitim kredisi, taşıt için çekmek istenildiğinde taşıt kredisine başvurmak gibi bir zorunluluk bulunmamaktadır. Bu nedenle faiz oranları ve kredi imkanına göre bu durumlarda da ihtiyaç kredilerine da başvuru yapılabilmektedir.

krei-cekerken-nelere-dikkat-edilmeli.jpg

  • Kredi kartı borcu ya da başka bir anlamda borç kapatmak isteyen kişilerin bu konuyu banka ile iletişime geçerek açık olarak görüşmeleri gerekmektedir. Bu şekilde banka, başvuru yapan kişinin var olan borcuna ek borç yapmak istemediğini anlar ve başvuru onaylaması daha kolay olur.

  • Kredi çekerken bankalar kredi ile birlikte hayat sigortalarının fırsatlarını sunmakta ve aynı zamanda kredi ile birlikte hayat sigortası verebilmektedirler. Bu sigorta kişi için faydalı dahi olsa tercih etme hakkını kullanarak istemediğiniz takdirde belirtmeniz gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Hızlı Kolay Kredi Veren Bankalar Hangileridir

Kredi Nasıl Çekilir?

Bankalardan kredi çekmek artık en kolay olaylardan biri haline gelmiştir. Kredi başvurusu yapmak isteyen kişiler için birçok şekilde başvuru seçeneği sunulmuştur. İnternet ve teknolojinin gelişmesi ile birlikte hızlı kredi olarak tanımlanan anında kredi sistemleri, sms başvurusu, internet üzerinden başvuru ve şubeden başvuru imkanları sunulmaktadır. Başvuru yapmak isteyen kişilerin bankanın istediği belgeleri eksiksiz tamamlayarak başvuru yapabilmektedirler. Sms, internet gibi başvuru yöntemlerini kullanan kişiler başvurusu onaylandığı takdirde çekilen krediyi almak için gidildiğinde istenilen belgeleri teslim ederek kredi çekme işlemini tamamlamaktadırlar. Bu şekilde kolay bir şekilde kredi başvurusu yapabilir ve onaylandığı takdirde kredinizi alabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ