Kredi borcunu ödememenin cezası nedir

Kredi borcunu ödememek
Paylaş
 
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Herhalde Google üzerinde aratılan en çok konulardan birisi de “kredi borcunu ödemezsem ne olur?” veya “kredi borcu ödenmezse ne olur?“. Kredi alıpta krediyi geri tekrardan ödemeyemeyen kiÅŸilerin normal her bankanın standart verdiÄŸi süre 90 gün.. Yani verilen kredi taksit tutarı 90 gün içinde ödenmelidir.

ÖrneÄŸin 5 bin liralık bir kredi aldınız diyelim. Ve ilk taksit günü geldi, ödemediniz. 2. taksit günü geldiÄŸinde ise krediyi çektiÄŸiniz bankanız tarafından sms ile uyarı alacaksınızdır. 2.ay’da kredi taksit tutarınızı ödemeyesseniz 3.ay’da tekrar yine aynı ÅŸekilde ödemezseniz bu sefer istanbul veya ankara’dan aranıp kredi borcunuzun olduÄŸu, size verilen 90 günlük sürenin dolduÄŸunu ve halen ödemeye devam etmezseniz kredi notunuzun düşeceÄŸi aynı zamanda diÄŸer tüm bankalardan bir daha kredi alamayacağınız söylenir. Ve ek olarak krediyi ödemezseniz ceza-i iÅŸlem uygulanacağı söylenir. Size söylenen bu sözleri dikkate almalısınız aksi takdirde cezaevine girebilirsiniz. Cezaevi süresince içeride yediÄŸiniz yemeÄŸin parası cebinizden çıkar, iÅŸlediÄŸiniz suç sicilinize iÅŸler. Ayrıca içeride yattığınız da borcunuz silinmez sadece borcunuzun üstüne gelen faiz silinir. Cezaevine girdikten sonra bir günlük yatma ile 20 liralık iÅŸlenmiÅŸ faizi sildirmiÅŸ olursunuz.

Kredi borcunu ödememek

Kredi borcunu ödememek

Her ay gelen taksit tutarını ödeyemiyorsanız aylık asgari tutarı ödeyerek bu tür cezalardan bir süreliğine kurtulabilirsiniz fakat asgari ücreti ödemeniz birşeyi değiştirmez yani 20 lira yatırdıysanız diğer ay o 20 liranın orada olmadığını göreceksiniz çünkü banka parayı içeri alıyor.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

code

DMCA.com Protection Status