Kredi Borcu İcralık Olunca Neler Olur

Paylaş
 
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Herkesin merak ettiği soruların başında kredi borcu ödenmezse ne olur, kredi borcu icralık olursa hapis cezası var mıdır ? Gibi sorular gelmektedir. Hali ile bu soruların net yanıtını öğrenmek isteyen bir çok kişinin olduğunu belirtelim. Zira son yıllarda bankalara kredi borcu olan insanların sayısı oldukça fazla olmaya başlamıştır.

Kredi Borcu Olanlara Müjde !

Söz konusu artık banka borçlarının yapılandırma aşamasına girdiği gündemde. Şu zamanda herkesin kredi kartı kullanması, kredi çekmesi farz olmuş durumda ne yazık ki. Artık bankalar öyle avantajlı tekliflerle geliyor ki reddetmek mümkün değil. Ama tekliflerden önce birde maddiyatınız göz önünde bulundurmak lazım. Şu zamanda en basit örnekleriyle işsize, öğrenciye, ev hanımına, iş kuracak gençlerimize yardım amaçlı kredi verilmektedir.

Kredi Borcu İcralık Olunca Neler Olur

Kredi aldın, çok güzel ama ödemeye geldiği zaman iş aksattın devreye icra olma durumu, kredi notunu düşürme olayı girer. Bazıların kredi borcum icralık oldu ne yapmalıyım? Dediğini duyar gibiyim. Bu durumda yine yardımınıza bankalar koşar. Size yardımcı olurlar. Yapmanız gereken ödeyemediğiniz de bankayı arayarak borç taksitlendirmesi ya da diğer adıyla kredi borcu yapılandırma başvurusunda bulunmak. Bankalar kredi vadesini açarak aylık ödemeyi düşürür. Tabi size yararı olduğu gibi zararı da olacaktır. Kredi yapılandırma ücreti beraberinde borcunuza faiz binerek borç tutarı yükselecektir. Kredi borcunuz icralık olduğu taktirde ve 3 aylık bir süre zarfında ödeme yapmazsanız yasal işlem uygulanır. Bankanın avukatlarıyla görüşüp haciz işletmesini başlatması olasıdır. Bununla beraber kara listeye alınmanız da cabası.

icralık olma

icralık olma

Bu durumlarda siciliniz bozulur ve 5 yıl kadar kredi alamayabilirsiniz, kredi işlemleriniz reddedilir, kredi notunuz direkt olarak 0’a düşer. Banka hesaplarınız bloke edilir. Onunla beraber maaşınızın yarısına el koyulur. O yüzden kredi borcunuzun icralık olmamasına dikkat edilmelidir.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

code

DMCA.com Protection Status