Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notu Yükseltme : Kredinotun.com

Kredi Başvurusu Neden Olumsuz?

Kredi Başvurusu Neden Olumsuz?

Kredi başvurusunun onaylanmasını isteyen kişilerin bunun için bankalar tarafından aranılan koşulları eksiksiz olarak taşımaları gerekmektedir. Onayın alınması için bankaların aradıkları kredi başvuru koşulları her banka için farklı olduğundan dolayı kimi bankalar kolay kredi onayı verirken bazı bankalar daha zor kredi kullandırmayı tercih etmektedir. Peki, kredi başvurusu neden olumsuz sonuçlanır?

Kredi Red Mesajları 

En sık rastlanılan kredi red nedenleri arasında kredi red nedeni 9 ve kredi red nedeni 11 ilk iki sırada yer almaktadır. Her bankanın kullandığı kredi red kodu farklı olup bankaların en sık rastlanılan kredi reddi kararı vermelerine neden olan sebepler şunlardır:

  • Düşük Kredi Notu Ortalaması: Kredi notunun düşük olması durumunda ne yazık ki kredi onayı alınması son derece zorlaşmaktadır. Özellikle de kredi notu 1100 puanın altına düştüğü durumlarda ipotekli ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen kişiler bile zorlanmaktadır. Ancak kolay kredi veren bankalar üzerinden yapılan başvurularda düşük kredi notuna kredi onayı alınması mümkün olabilmektedir.
  • Maaşa Göre Kredi Hesaplama: Kişinin yüksek kredi notu ortalaması olmasına rağmen maaşına göre kredi başvurusunda bulunmaması durumunda kredi onayı almasına izin verilmemektedir. Bankalar bu nokta müşterilerinin kullanmak istedikleri kredi tutarının aylık ödemelerinin aylık belgelenebilir gelirlerinin yarısını aşmamasını tercih eder. Yani kişinin aylık geliri 2 bin lira ise bu durumda bu kişi en fazla aylık ödemesi bin liraya kadar olan kredileri kullanabilir.
  • Kara Listede Olmak: Banka borcu nedeni ile yasal takip altına giren kişilerin tümü kara liste adı verilen özel bir listeye kayıt edilmektedir. Bu listede olan kişilerin kredi onayı almaları asla mümkün değildir.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ