Kredi başvuru sonucu öğrenmek için neler yapılmaktadır

Kredi Sonucu Sorgulama
Paylaş
 
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Bankalar kredi başvurusu işlemleri için hem şubeden başvuru kabul etmekteler hem de internet sitelerinden yapılan kredi başvurularını kabul etmekteler.

Kredi başvurusunu yaptıktan sonra kredi başvurunuzun sonucu hakkında bankalar genellikle internet üzerinden sonuç vermiyorlar. Kredi başvuru sonucunu internet üzerinden öğrenilmesini sağlayan banka sayısı 2 ya da 3 tanedir. Genelliği ise telefon bankacılığı ile kredi sonucunu öğrenilmesini talep ediyorlar. Her banka müşteri temsilcisi ile iletişime geçilsin istemektedir.

Bankaların kullandığı sesli yanıt sistemleri bu işlemler için ayarlanmış ve kodlanmış vaziyettedir. Bağlandıktan sonra size açıklamalar yaparak gerekli tuşlara basmanızı istemektedirler.

Çağrı merkezi numaralarını arayarak sesli yanıt sisteminde menülerden uygun olanları seçilince kredi başvurusu sırasında girilen bilgilerin tuşlanmasından sonra kredi sonucunuz hakkında bilgi alınabiliniyor.

Kredi Sonucu Sorgulama

Kredi Sonucu Sorgulama

Bazı bankaların çağrı merkezi numaraları ve tuşlanması gereken tuşlar ise şöyledir. Sesli yanıt sistemleri genellikle TC ya da başvuru sırasında belirttiğiniz telefon numarasının girilmesini isterler.

Anadolubank Worldcard : 0850 222 55 50 numara aranarak daha sonra önce 3 sonra 4 numaralarını tuşlayınız. Sizden istediği bilgileri tuşlayınız.

Akbank Axess: 0850 222 25 25 numara aranarak daha sonra sesli yanıt sisteminde önce 9, sonra 3 sonra ise 2 tuşlanacak istenilen bilgileri tuşlamanız gerekir.

Bank Asya AsyaCard (216) 0850 222 4 888 numara aranıp sesli yanıt sisteminde önce 3 sonra ise 0 tuşlanacak (müşteri temsilcisine bağlanır).

Örnek olsun diye 3 bankaya ait çağrı merkezi numarası ve tuşlanacak menüler yazılmıştır.

Genellikle bankalarda kullanılan sistemlerin hepsi birbirine benzemekle birlikte seçenek farklılıkları olmaktadır. Sesli yanıt sistemi ile başvurunuz hakkındaki son durumu öğrene bilmek için bankaların iletişim için kullandıkları telefon numaraların aranması gerekmektedir.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

code

DMCA.com Protection Status