Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notu Yükseltme : Kredinotun.com

Kredi Başvuru Kanalları Nelerdir?

Kredi Başvuru Kanalları Nelerdir?

Günümüzde faaliyet gösteren birçok banka mevcuttur. Her banka müşterileri için uygun faiz, vade ve ödeme seçenekleriyle çeşitli kategorilerde krediler vermektedir. Bu krediler, işletme kredileri, yatırım kredileri, çiftçi kredileri, ihtiyaç kredileri, ev-konut kredileri, taşıt kredileri, girişimci kredileri, eğitim kredisi gibi farklı alanlara, ihtiyaçlara yönelik olarak sunulmaktadır.

Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Her bankanın kredi almak isteyen müşterileri için hazırladığı belirli şartlar vardır. Bu şartlar bankadan bankaya değişiklik gösterebilmektedir. Gerekli şartları taşıdığı uygun görülen kredi başvuruları olumlu değerlendirildiği takdirde kişiler istediği krediyi çekebilmektedir. Kredi hızlı kredi alma koşulları da vardır.

sms-ile-kredi-basvuru.jpg

Sms Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bankalar çağrı merkezi yoluyla kredi çekme imkanı sunmaktadır. Bunun yanı sıra ilgili bankanın belirlemiş olduğu numara üzerinden sms yani mesaj atılarak da kredi başvurusu yapılabilir. Bu şekilde yapılan kredi başvurularında kişiler telefon üzerinden bankanın kredi çekme şekline göre mesajda istenilen bilgiler sms olarak gönderilir. Genelde bankalar bu mesajlarda krediyi çekmek isteyen kişinin Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası e çekmek istediği kredi miktarı bilgisini göndermelerini isterler. Tabi bunun bankalardan bankalara değişiklik gösterebileceği unutulmamalıdır. Mesajın doğru bankaya ulaştığına, atıldığına çok dikkat edilmelidir. Çünkü mesajda kişisel bilgi yani T.C. kimlik numarası bulunduğu için mesaj atılan banka numarası kontrol edilmelidir. Numaranın gerçek bir bankaya ait olup olmadığı da incelenmelidir. Kredi çekmek için gerekli sms ilgili banka numarasına atıldıktan sonra yapılması gereken banka tarafından gelecek bilgi mesajını veya telefon aramasını beklemek olacaktır. Sms kredi başvurusu bu kadar kolay yapılmaktadır. Hatta en kolay kredi başvurusu sms yoluyla yapılır diyebiliriz. Banka tarafından gelecek mesajda veya telefon aramasında belirtilen kredi miktarının verilip verilemeyeceği belirtilecektir. Peki, anında kredi veren bankalar hangileridir?

İlginizi Çekebilir:  Kosgeb Kobi Destek Kredisi Kampanyaları

Herhangi bir bankadan anında kredi çekebilmek için aslında önce kişinin kendi bilgilerini bilmesi gerekir. Yani kişi hangi bankadan anında kredi başvurusu yaparsa yapsın o bankanın kendisine kredi verip vermeyeceğini tahmin edebilmesi gerekir. Örneğin kredi notu yüksek olan bir müşteri olduğunuzu biliyorsanız, daha önceki ödemelerinizi zamanında ve düzenli olarak ödediyseniz hemen hemen her banka size anında kredi verecektir. Bu şekilde kredi hızlı kredi alabilmiş olabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ