Kredi Almak İçin Ne Kadar Sigortalı Olmak Gerekir?

kredi-almak-icin-ne-kadar-sigortali-olmak-gerekir
Paylaş
 
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Acil nakit para ihtiyaçlarının yanı sıra eğitim ve sağlık giderleri gibi farklı pek çok amaç için pek çok kişi borçlanma yöntemi olarak daha kolay olması nedeni ile kredi kullanma yöntemini tercih etmektedir. Ancak kredi kullanmak istiyorum diyen kişilerin mutlaka bankalarca aranılan kredi kullanma şartları için yeterli olmaları gerekmektedir. Bunlardan biride sigortalı çalışma süresi sınırıdır. Peki, kredi almak için ne kadar sigortalı olmak gerekir?

Kredi Kullanmak İçin Sigorta Şart Mı?

Bankadan kredi kullanmak isteyen kişilerin sigortalı olarak çalışmaları zorunlu değildir. Bankanın aradığı kriter kişini sigortalı olması değil bankaya kullandığı kredinin geri ödemesinde kullanacağı bir kaynak sunmasıdır. Yani sigortasız çalışanlara kredi veren bankalar kişinin maaş yazısı ile kredi kullanmasına da izin vermektedir. Bunun yanı sıra kira kontratı gibi belgeler de gelir belgesi olarak kabul edilmektedir. Yani kredi kullanmak için sigorta şartı bulunmamaktadır.

Kredi Çekmek İçin Kaç Ay Sigortalı Olmak Gerekir?

Sigortalı çalışma süresi sınırı için her bankanın farklı bir uygulaması bulunmakta olup özellikle de kolay kredi veren bankalar tarafından bu sınır son derece aşağıya çekilmektedir. Ancak yine de yüksek tutarlı krediler ile konut kredisi gibi uzun vadeli krediler için bankanın aradığı bu sınır daha da yukarıya çekilmektedir. Ancak en kolay kredi veren bankalar dahi olsa yeni işe girene kredi verilmesinin söz konusu olmadığı bilinmelidir. Bazı bankalar 3 ay sigortalıya kredi verirken bazı bankalar 6 ay sigortalıya kredi onayının verilmesini ek teminatlara bağlamaktadır.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  • Site Yorum

Yorumlara kapalıdır.

DMCA.com Protection Status