Kosgebden Kredi Nasıl Alınır – Kosgeb Başvurusu

kosgeb kredi başvurusu
Paylaş
 
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Girişimcilere faizsiz kredi desteği sunan kosgeb sayesinde iş kurabilir veya var olan işinizi daha da geliştirebilirsiniz. Kosgebden kredi nasıl alınırkosgeb başvurusu nasıl yapılır ?

Ä°ÅŸ kurmak isteyen ve bununla ilgili hayalleri olan giriÅŸimcilerin bu hayallerini gerçekleÅŸtirmemeleri için belirli bir sermayelerinin olması aÅŸikâr. GiriÅŸimcilerin bu sermayelerinin olmadığı durumlarda ise krediler ve devlet tarafından hibe destekleri devreye girmekte.  GiriÅŸimci makul bir planlama ve stratejiyle KOSGEB(Küçük ve Orta Ölçekli Ä°ÅŸletmeleri Sanayi GeliÅŸtirme ve Destekleme Ä°daresi BaÅŸkanlığı )’e baÅŸvurması durumunda bu hibe ve kredi seçeneklerinden faydalanabiliyor. Tabi ki bundan faydalanabilmek için sadece iyi bir fikrimizin olması yeterli olmayabiliyor.  Bu kredileri ve hibelerin verilmesine KOSGEB in öne sunduÄŸu ÅŸartlara uymak gerekiyor. Peki, nedir bu ÅŸartlar?

Kosgebden Kredi Alma Şartları

Yukarıda da bahsettiÄŸimiz gibi öncelikle makul ve uygulanabilir bir iÅŸ planımızın olması gerekiyor.  Ä°kinci olarak KOSGEB in verdiÄŸi 70 saatlik bir eÄŸitim süreci bizleri bekliyor. Bu eÄŸitim süresi tamamlandığında kursiyerlere KOSGEB tarafından bizlere GiriÅŸimci EÄŸitim Sertifikası veriliyor. Bu sertifikayı alan giriÅŸimciler de iÅŸyeri kurduklarında yaptıkları ve harcamalarda, bayan giriÅŸimciler faturalandırdıkları harcamaların %90ını,  erkek giriÅŸimciler de faturalandırdıkları harcamaların %70’i olmak üzere hibe kullanmaları veya sıfır faizle geri ödeme planları oluÅŸturulan destek kredileri kullanmalarının önü açılmış olmaktadır. Bunun içinde iÅŸyerinin kurumunda ve iÅŸletmesinde kullanılmak üzere satın alınan demirbaÅŸlar, sarf malzemeler, hammaddeler veya iÅŸletmelerin satacakları mallar olacak ÅŸekilde bu hibeyi kullanmaları gerekmektedir.

Kosgeb’den Kredi Nasıl Alınır

Aslında bu hibe ve kredilerin mantığı girişimcilere maddi kaynak sağlamanın yanında, ihtiyaç duydukları sermayenin karşılanması böylelikle girişimlerin daha sağlam temellerle desteklenmesi amaçlanmaktadır. Bunun yanında bu destekleri alamama durumlarına da değinmek gerekmektedir. Girişimcilerin bu kredileri alma aşamalarından birisi de bankalardan teminat mektupları almalarıdır. Kişilerin borçlu oldukları durumlarda bu belgeleri alamayacağı öngörülürse bu krediyi kullanamayacak olmaları da aşikârdır. Bunun yanında hayvancılık yapmak isteyen girişimcilere, canlı hayvan alımlarında bu kredi verilmemekte bunun yerine tarımsal aletlerde ve süt sağım makinaları satın alınmasında destekler sağlanmaktadır. Yolcu taşımacılığı yapmayı planlayan girişimciler için de araç satın alımlarında değil de yazıhanelerinde ve kullanabilecekleri sarf malzemelerde geçerli olmak üzere krediler verilmektedir.

kosgeb kredi baÅŸvurusu

kosgeb kredi baÅŸvurusu

Sizlerin de parlak bir iş fikriniz, kendinize girişimcilik konusunda güveniniz ve girişimcilik ruhuna sahip olmanız durumunda bir devlet teşviki olan KOSGEB girişimci destek hibe ve kredilerine başvurabilir, onaylanması durumunda girişimcilik hayallerine hemen kavuşabilirsiniz.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

code

DMCA.com Protection Status