KOSGEB Sertifikası Nasıl Nereden Alınır

Paylaş
 

KOSGEB nedir öncelikle bunu bilmek gerekir. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı anlamına gelen Kosgeb, Türkiye’deki küçük ve orta ölçekli işletmelerin ekonomideki payını artırmak, rekabet güçlerini sağlamak ve sanayide entegrasyonu ekonomik gelişmelere uygun şekilde gerçekleştirmek sebebi ile kurulmuş bir kamu kurumudur. Peki, kosgeb sertifikası nasıl alınır, ücretli midir?

Kosgeb Kredisine Başvuru

Öncelikle iş kur vesilesiyle bir kosgeb girişimcilik kursiyeri olma başvurusu yapıyorsunuz. Daha sonra görüşmeler için size bir tarih, yer ve saat veriyorlar. O verilen yere zamanında gidip bir form dolduruyorsunuz. Daha sonra iş görüşmesindeki gibi tek tek görüşmeye çağrılıyorsunuz. Kosgeb kursuna katılma isteğiniz soruluyor. Sebebiniz ve amacınızı öğreniyorlar. Daha sonra eğer ki kabul görürseniz sizin için bir eğitim dönemi başlatılıyor. Kosgeb girişimcilik kursunda sizlere bu sertifikayı kullanabileceğiniz dosya hazırlama konusunda eğitim verilmektedir. Bu eğitim sürecinde sizlerden öğretilenleri iyi anlamanız ve uygulamaya koymanız beklenmektedir. Herhangi bir ücret gerekmemektedir. Hatta iş kur bünyesinde verilen kosgeb kursları sizlere gittiğiniz müddet içerisinde günlük belli bir miktar para hesabınıza yatırmaktadır. Siz kurs sonunda hesabınıza yatırılan toplu parayı çekip rahatlıkla kullanabiliyorsunuz.

Kosgeb Sertifikası Nasıl Alınıyor

Kosgeb sertifikasını aldıktan sonra size öğretilen bilgilerle bir dosya hazırlıyor ve bu dosyayı kosgeb yetkililerine sunuyorsunuz. Eğer projeniz hakkında onları ikna edebilirseniz sizlere kosgeb desteği sağlanıyor. Bu sayede kendi işyerinizi açabilip kendi kendinizin patronu olmanız mümkün hale geliyor. Kosgeb size sağladığı yardımı geri almayan bir kuruluştur. Kosgeb sizin içinizdeki girişimci ruhun dışa çıkarılmasını sağlayan bir destek imkanıdır. Bu sayede kimselere muhtaç olmadan kendi işinizi kendiniz halletmiş olursunuz. Üstelik bu yardım vesilesiyle yaptığınız işten daha fazla haz duyarsınız. Çünkü kimseden borç harç almadığınız için içiniz ve aklınız rahat olur. Ayrıca geri ödeme olmadığından sadece kendi işinizi geliştirmeye odaklanırsınız. Bu da daha başarılı olmanıza olanak sağlar.

kosgeb kredisi

kosgeb kredisi

Elbette kosgeb desteğini almanız için bir kursa katılmanız ve bu sertifikaya sahip olmanız şart. Çünkü bu sertifikaya sahip olmadan yardımdan faydalanamıyorsunuz. 1 ay kadar süren kurs sizi bilgiyle donatıyor. Kaçırmayın!

DMCA.com Protection Status