Konut Sigortası ve DASK Arasında Fark Nedir?

Konut Sigortası ve DASK Arasında Fark Nedir?
Paylaş
 
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Sigorta herkesin yaptırması gereken bir garanti olarak düÅŸünülmelidir. Sahip olunan ev araba gibi mallar için sigorta yapmak sizi güvence altına tutması ile beraber, ayrıca bir de tehlikeli durumlarda sizin maddi hasarlarınızın karşılaması adına sizi daha huzurlu yapacaktır. Bu gibi durumlara örnek verilecek olunur ise su basma olarak da deÄŸerlendirilebilir. Evde açık olarak kalmış olan musluklarda ve ya da su tesisatlarında çıkabilecek arızalar nedeni ile evin su basması oluÅŸabilir. Bu gibi konutlarınızın başına gelebilecek durumlar da sigorta yaptırarak maddi hasarlarınızı karşılayabilirsiniz. Buna ek olarak gelebilecek en büyük tehlikelerden bir tanesi de hırsızlık olarak bilinir. Yaygın bir hal alan hırsızlık için alınacak en büyük tedbir de yine sigorta yaptırmak olacaktır. Bu gibi durumlar da sigorta yaptırmak aniden başınıza gelebilecek tehlikeler karşısında çok fazla faydalı bir durum haline gelir. Birçok insan bu konu hakkında az bir bilgiye sahip olması ile birlikte bu konu hakkında çok fazla merak edilen sorular mevcuttur. Bu sorulardan bir tanesi de konut sigortası ve DASK arasındaki farklar olmuÅŸtur.

Konut Sigortası ve DASK Arasındaki Farklar?

Öncelikli olarak konut sigortası kapsamı içerisinde neler olduÄŸu konusunda deÄŸinerek aradaki fark daha iyi anlaşılabilir. Konut sigortası hırsızlıktan su basma gibi tüm olayları güvence altına alır. Güvenceler sadece bu kadar ile sınırlı kalmaz. Halk içerisinde oluÅŸan karışıklıklar içerisinde oluÅŸabilecek konutunuzdaki herhangi bir zarar da konut sigortası tarafından karşılanır. Bu durumlara ek olarak:

dask-ile-konut-sigortasi-arasindaki-fark.jpg

  • Bu gibi zararların konutun kirasını düÅŸürmesi

  • Ä°zolasyondan kaynaklı konutta oluÅŸabilecek zararlar

  • Arızaların ve ya da kesilme gibi durumlar da oluÅŸabilecek zararlarda

Birçok kiÅŸi konut sigortası yapar iken deprem gibi doÄŸal afet olaylarına karşı güvence saÄŸlayıp saÄŸlamadığını merak eder. Aslında konut sigortası bu durumu isteÄŸe baÄŸlı olarak karşılar.

Dask Sigortası Neleri Kapsar?

Dask sigortası depremden oluÅŸacak zararları karşılar. Konut sigortası ise isteÄŸe baÄŸlı olarak yapılabilir. Dask daha spesifik olduÄŸu için dask ve konut sigortası fiyatları kıyaslandığı zaman konut sigortası çok daha pahalı olarak bilinir. Konut sigortası durumunda ek olarak depreme karşı da sigorta yapılması durumun da bu miktar daha da artar. DASK sigortası özel olarak doÄŸal afetlerden biri olan depreme karşı size güvence verir. Aralarındaki fark tam olarak konut sigortasının su basması hırsızlık ve daha çeÅŸitli zararları karşılaması olarak bilinir.

Konut Poliçesi Zorunlu Mu ?

Yine bir diÄŸer merak edilen konulardan birisi de konut poliçesinin zorunlu olup olmadığı olmuÅŸtur. Bu sigorta kredi alınır iken yasalar gereÄŸince zorunlu olarak kılınmadığı için yaptırılması tamamen kiÅŸiye kalmıştır. Bu yüzden bu sorunun cevabı kiÅŸiye baÄŸlıdır.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  • Site Yorum

Yorumlara kapalıdır.

DMCA.com Protection Status