Konut Kredisinin Üstüne Kredi Çekilir Mi?

konut-kredisini-ustune-kredi-cekilir-mi
Paylaş
 
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Konut kredisi kullanarak ev sahibi olmak isteyen kişilerin konut peşinatı için yeterli birikime sahip olmamaları durumunda kullandıkları yöntemlerden biride ihtiyaç kredisi kullanmaktır. Peki, konut kredisinin üstüne kredi çekilir mi?

Konut ve İhtiyaç Kredisi Aynı Anda Çekilebilir Mi?

Konut kredisi kullanmak isteyen kişilerin aynı anda ihtiyaç kredisi kullanmaları için yasal bir sınırlama yoktur. Burada önemli olan kişinin gerek kredi notu ortalaması gerekse de aylık belgelenebilir gelir tutarının bu talebi karşılayacak düzeyde olmasıdır. Örneğin konut kredisi ekspertiz bedeli düşük çıkan ve bu nedenle istediği kadar konut kredisi kullanamayan kişilerin konut kredisi yanı sıra ihtiyaç kredisi kullanmaları da mümkündür.

Konut Kredisi Mi İhtiyaç Kredisi Mi?

Kesinlikle bu iki kredi paketinin kıyaslanması mümkün değildir. Çünkü konut kredisi faiz oranları hem çok daha düşük hem de çok daha uzun vadeli kredilerdir. Yani konut kredisi yerine ihtiyaç kredisi kullanarak ev almak çok daha yüksek bir faiz yükü ödemeniz anlamına gelir. İhtiyaç kredisi yerine konut kredisi kullanılması ise son derece avantajlıdır ancak imkansızdır.

Çünkü konut kredisi sadece konut alımlarının finanse edilmesi amacı ile kullandırılan krediler olup bunun dışında başka bir amaçla kullandırılması söz konusu değildir. Bunun için yapılabilecek sahtekarlıkları engellemek içinde akrabadan ev alırken kredi kullandırımı için de son derece sınırlayıcı kurallar uygulanmaktadır.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  • Site Yorum

Yorumlara kapalıdır.

Konut Kredisinin Üstüne Kredi Çekilir Mi? İle Alakalı Kredi Notu Sorgulama Yazıları

DMCA.com Protection Status