Kredi Notu Sorgulama

Konut Kredisi Faiz Oranları 2017 Yılında Ne Olur?

Konut Kredisi Faiz Oranları 2017 Yılında Ne Olur?

Kredi kullanarak ev sahibi olmak hayalleri kuran kişilerin gerçekten kira öder gibi ev sahibi olmak için mutlaka en uygun konut kredisi faiz oranları ile kredi kullanmaları gerekmektedir.

Özellikle de 120 ay vadeli konut kredisi gibi uzun vadeli konut kredisi kullanmak isteyen kişilerin kredi faiz oranları için daha seçici olmaları gerekmektedir. Çünkü konut kredisi vadeleri uzadıkça arada yaşanan küçük farklar dahi yüksek tutarda fazladan para ödenmesi anlamına gelmektedir. Peki, konut kredisi faiz oranları 2017 yılında ne olur?

2017 Konut Kredisi Faiz Oranları

Son yıllarda konut üretimi için yaşanan artış ile beraber konut stoklarının artış göstermesi ile beraber büyük bir ekonomik krizin yaşanmasını engellemek için konut kredisi kampanyaları düzenlenmesi sağlanmıştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan konut kredisi faiz oranları indirimi çağrısı ile beraber bankalar birbiri ardına faiz oranlarını aşağıya çekmişti. Şu an için en düşük konut kredisi faiz oranı için Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranı için uygulanan 0,88 kredi faiz oranı görülmektedir.

Konut Kredisi Faiz Oranları Düşer Mi?

Zaten 2016 yılının son döneminde yapılan konut kredisi faiz oranı indirimleri ile oldukça iyi bir seviye yakalanırken şu an için daha düşük bir faiz oranı uygulanması yakın tarihte beklenmiyor. Buna ek olarak Emlak Konut GYO ve GYODER ortaklığı ile düzenlenen konut seferberliği 2017 kapsamında 20 yıl vadeli konut kredisi kullanmak isteyen kişiler için markalı konut projeleri üzerinden ev almaları durumunda 0,79 kredi faiz oranı uygulanmaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Kredi Borcu Gecikmesi Durumunda Ne Olur
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ