Kolay Kredi Çekmek İçin Kredi Notu Kaç Olmalı?

kolay-kredi-cekmek-icin-kredi-notu-kac-olmali
Paylaş
 
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Bankalardan kredi kullanmak istiyorum diyen kiÅŸilerin belirli bir kredi notu ortalaması puanına sahip olmaları gerekmektedir. BilindiÄŸi üzere artık tüm bankalar kredi notuna göre kredi onayı verip vermemeye karar verirken aynı zamanda “ne kadar kredi kullanabilirim?” sorusunun yanıtı da buna göre belirlenmektedir. Peki, kolay kredi çekmek için kredi notu kaç olmalı?

Kredi Notu Kaç Olmalı 2017

Bankadan kredi kullanmak isteyen kişilerin mutlaka bankalar tarafından aranılan kredi kullanma şartları için uygun olmaları gerekmektedir. Bu şartlardan biride kredi notu ortalaması puanıdır. Bankadan kredi kullanmak için kredi notu sınırı kişinin kredi kullanmak istediği bankaya göre değişkenlik göstermektedir.

Örneğin bazı bankalar orta riskli kredi notu ortalamasına kolaylıkla kredi onayı verirken bazı bankalar ise ya ek teminatlar (ipotekli ihtiyaç kredisi başvurusu gibi) istemekte ya da kredi red kararı vermektedir. Ancak kişinin diğer koşulları taşıması durumunda kredi notu 1300 puan ve üzerinde ise genelde kredi onayı alması mümkündür. Yine kredi notu 1500 puan ve üzerinde olan kişilerin yüksek kredi notu ortalaması olduğu kabul edildiği için istedikleri bankalardan kredi kullanmaları mümkündür.

Kolay Kredi Veren Bankalar 

Özellikle de kredi notu 1200 puan ve altında olan kişilerin kredi başvurusunda onay alabilmek için çok daha dikkatli olmaları gerekmektedir. Kredi notu 800 puan ve bunun altında olan kişilerin kredi onayı almaları son derece zor olup bu kişilerin altın teminatlı ihtiyaç kredisi gibi teminatlı krediler ile şanslarını denemeleri gerekir. Kredi notu 900 ve 1200 puan arasında olan kişilerin ise Odeabank, Burgan Bank, ING Bank, Finansbank, Şekerbank ve Aktif Bank gibi kolay kredi veren bankalar üzerinden şanslarını denemeleri önerilir.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  • Site Yorum

Yorumlara kapalıdır.

DMCA.com Protection Status