Kkb Sicili Kötü Olanlara Kredi Veren Bankalar 2016

Paylaş
 

KKB yani kredi kayıt bürosu tarafından verilen kredi notunun düşük olması sonrasında bankalar şahıslara kredi vermemektedir. Bu durum banka müşterilerini hem mali hem de ruhen rahatsız ettiğini hatırlatalım.

Her insan zaman zaman bankalardan farklı ihtiyaçlarından dolayı kredi talebinde bulunmaktadır. Bankalardan talep edip almış olduğu kredi ürünü ile içinde bulunduğu ihtiyaç durumunu gidermektedir. Kredi ürünleri bankalar tarafından tüketicinin belli şartları yerine getirmesine bağlı olarak verilmektedir. Yani durumu kredi ürünlerini almak için müsait olmayan yada kredi kayıt bürosundaki kredi notu çok riskli durumda olan kişiler için bankaların kredi vermesi çok güçtür. Kredi ürünlerinin alındıktan sonra kişinin düzensiz taksit ödemeleri, fatura ödemelerinin gecikmesi, artı para- avans hesap kullanımının kapatılmaması yada uzun süre yüksek miktarlarda borçlu durumda bulunulmasa, kredi kartı asgari ödeme tutarlarının gecikmesi gibi durumlar kişinin kredi notunu düşürmektedir.

Kredi notu ülkemizde kredi kayıt bürosu adı verilen bir kurum tarafından sürekli denetlenmekte ve kredi notu oluşan tüketici için sürekli değerlendirmeler yapmaktadır. Kredi notu oluşmuş tüketicilerin yukarıda bahsedilen nedenleri ortaya çıkarması durumunda kredi notu ve performansı olumsuz yönde değer alacaktır. Kredi notunun düşük, çok düşük olması kişinin daha sonra kredi ürünleri taleplerinin ret edilmesine neden olacaktır. Bu durum birçok tüketici için risk taşıyor olmasına rağmen bazı bankaların kredi kayıt bürosundaki sicili düşük olan kişiler için kredi ürünü sunabileceği gerçeğini de ortadan kaldırmamaktadır. Yani kredi sicilinizin kötü olması hiçbir şekilde bir daha kredi ürünü talebinde bulunmayacağınız anlamına gelmiyor.

Bu durumda olan tüketicilerin iyi bir araştırma yapması, kredi talep etmek istemiş olduğu bankaların kredi ürünlerinin hizmet ve şartlarını iyice gözden geçirmesi gerekmektedir. İyi bir araştırma sonucunda tüketiciler Kkb sicili kötü olanlara kredi veren bankalar olduğunu göreceklerdir. Esasında kredi kayıt bürosu sicilleri uzun bir süreyi kapsadığından tüketicinin kredi talebinde bulunduğu durumda durumunun iyi olabileceğinin unutulmaması gerekiyor. Tüketici kredi başvurusunda bulunacağı zaman kredi kayıt bürosundaki sicili kötü olsa da bankalar bu konuda tüketici hakkında kısa bir araştırma yaparak tüketicinin mevcut durumunun kredi talebine uygun olduğunu görebilirler. Bu nedenle kredi kayıt bürosundaki siciliniz kötü olmasının bankalar tarafından sürekli olumsuz olarak değerlendirilmediğini bilmeniz gerekir.

kredi notu sorgulama

kredi notu sorgulama

Kredi Sicili Kötü Olanlara Kredi Veren Bankalar

Bu bankaları incelemek istediğimizde yapı kredi bankası ve garanti bankasının destek sağladığını söylemek mümkün.

DMCA.com Protection Status